Kayseri'de UMKE Eğitimi

UMKE Temel Eğitimi Ve Kampı Tamamlanmıştır

Kayseri'de UMKE Eğitimi

Müdürlüğümüz Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  sağlık personeline yönelik 25-29 Eylül 2017 tarihleri arasında Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE)Temel Eğitimi yapılmıştır.

        Eğitim programına; Sağlık Bilimleri  Üniversitesi Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinden 3 sağlık personeli, İlçe Devlet Hastanelerinden (İncesu, Yeşilhisar, Yahyalı, Develi, Pınarbaşı, Bünyan ve Tomarza) 4 Doktor ve 25 sağlık personeli, Nimet Bayraktar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinden 1 yönetici ve 3 Hekim ve 3 sağlık personeli, Niğde ilinden 3 sağlık personeli ve Nevşehir ilinden 1 sağlık personeli olmak üzere toplam 45 sağlık çalışanı katılım sağlamıştır. Eğitim boyunca kursiyerlere Temel Yaşam Desteği, İleri Yaşam Desteği, Acil Olgu Yönetimi, Enkaz Altındaki Hastaya Yaklaşım, Enkaz alanı ve çevre güvenliği, Hava yolu sağlanması, Şok ve Triaj konuları teorik olarak anlatılarak kamp alanında pratik uygulamaları ve  haberleşme, sel, deprem ve yangın gibi afetlerde yaklaşım uygulamaları yapılmıştır. 
        Eğitim 25 Eylül 2017 tarihinde İl Sağlık Müdürümüz Dr. İsmail KILIÇ’ ın açılış konuşması ile başlamış olup eğitmenler; Acil ve Afetlerde Sağ. Hizm. Şb. Mdr.  Dr .Fatma Hasdıraz  İlhan, Dr.Fatma Gündoğan, Dr.Pınar Yaman, Dr.Fatih Karahan,  Afad Şube Mdr. Hasan Say, Kayseri UMKE Sorumlusu Nazif Gümüşsoy, Operasyon Şefi Mehmet Artık’ın vermiş olduğu 3 günlük teorik ve 2 günlük uygulamalı eğitim için Sarımsaklı  Bölgesi Mesire Alanında kamp tatbikatı yapılarak eğitim tamamlanmıştır.

       Eğitim sonunda İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr.Erdal YÜCEL’inde katılımı ile katılımcılara UMKE Temel Eğitimi Katılım Belgeleri verilerek eğitim tamamlanmıştır.

Kayseri UMKE

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER