Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hayırsever Avukat Mehmet Altun ile birlikte, Talas Millet Bahçesi içerisine yapımı süren eğitim kampüsünde incelemelerde bulundu.Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Toplamda 100 bin metrekare alana sahip millet bahçesi içerisinde bulunan ve 20 bin metrekare alan üzerine kurulu 4 okulda devam eden çalışmaları yerinde gören Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve Avukat Mehmet Altun, burada yetkililerden gelinen noktayla ilgili bilgi aldı.

İnceleme esnasında değerlendirmede bulunan Hayırsever Avukat Mehmet Altun, okullarda devam eden çalışmaları çok beğendini belirtti. Özenli bir işçilik yürütüldüğünü ifade eden Altun, “Çok teşekkür ederim, burası amel defterinizden hiç silinmeyecek bir hayrınız oldu. Allah sizden razı olsun” dedi.

10 bin fidan karbon salınımını sıfırlayacak 10 bin fidan karbon salınımını sıfırlayacak

Talas Belediyesinin hayırsever desteğiyle yaptırdığı ve eğitime büyük katkısı olacak dört okul binasından ikisi tamamlanma aşamasına geldi. Bunlardan bin 150 metrekare kapalı alana sahip 7 derslikli anaokulu binasının yüzde 90’ı tamamlanırken, 4 bin 500 metrekare kapalı alana yapılan 24 derslikli ilkokul binasında da sadece iç düzenleme kaldı.

Bunlarla birlikte bir ortaokul ve bir lise binasının yapımı da sürüyor.

Kaynak: igf