Valla Kanyonu'nda belgesel çekimine AFAD ve UMKE desteği

Dünyanın en derin ve geçişi en zor kanyonları arasında gösterilen kanyondaki çekimler nefesleri kesti

banner237
Valla Kanyonu'nda belgesel çekimine AFAD ve UMKE desteği

Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesindeki dünyanın en derin ve geçişi en zor kanyonları arasında gösterilen Valla Kanyonu'nda TRT Belgesel kanalında yayınlanmak üzere, "Bakalım işe yarayacak mı?" programı kapsamında belgesel çekimi yapıldı.

Kastamonu Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz'in destekleriyle, Kastamonu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ve Cide Belediyesi itfaiye ekibinin de destek verdiği program için çekimler 2 gün sürdü.

Programın yapımcı ve sunucusu Serkan Bıçakçı, yaptığı açıklamada, önümüzdeki sezon gösterime girecek olan belgesel için büyük emek verildiğini söyledi.

Valla Kanyo'nunda iki gün geçirdiklerini anlatan Bıçakçı, "Bugüne kadar birçok zorlu coğrafyada çekimler kayıt altına aldık. Ama bizleri en çok zorlayan Valla Kanyonu oldu. Burada kanyonda kaybolan birini nasıl bulabiliriz, onu bulmak için nasıl bir yol izleriz onların çalışmalarını gerçekleştirdik. Eğer, Türkiye'de kanyonla ilgili bir çekim yapılacaksa bunun yeri Kastamonu'da, Pınarbaşı ilçesindeki Valla Kanyonu'dur. Yapımcılığını ve sunuculuğunu şahsım ve Kamil Güler'in üstlendiği belgeselin ilgi göreceğine inanıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Program için büyük emek ortaya konduğunu vurgulayan Bıçakçı, "Desteklerinden dolayı başta Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz olmak üzere, Kastamonu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Kastamonu Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi ve Cide Belediyesi itfaiye ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER