Kastamonu’da UMKE gönüllümüzün dikkati, kayıp şahıs görevini başlamadan bitirdi

Kastamonu’da UMKE gönüllümüzün dikkati, kayıp şahıs görevini başlamadan bitirdi

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesindeki ikametinden 3 Haziran Pazar günü öğlen saatlerinde ayrılan ancak bir daha evine dönmemesi üzerine kayıp ihbarı yapılan 63 yaşındaki Mustafa Tulumlu, kendisini arama çalışmalarına katılmak için Çatalzeytin’den Bozkurt’a aracıyla hareket eden UMKE gönüllümüz paramedik Hüseyin Kahraman tarafından bulundu.

Tulumlu’yu bulmak için Kastamonu UMKE ve AFAD’dan yardım istenmesi üzerine  sabah saatlerinde il merkezinden ekipler Bozkurt’a hareket etti. Arama-kurtarma çalışmalarına Çatalzeytin’den katılmak üzere yola çıkan UMKE gönüllümüz Hüseyin Kahraman’ın dikkatini yolda gördüğü şüpheli kişi çekti.

Aracını durdurup ilgili kişinin yanına giden Kahraman, durumu Kastamonu 112 Komuta Kontrol Merkeziyle paylaştı. Yapılan araştırmalarda, Kahraman’ın dikkatini çeken kişinin Bozkurt’ta kayıp ihbarı yapılan zihinsel engelli ve şeker hastası Mustafa Tulumlu olduğu belirlendi.

Paramedik Hüseyin Kahraman, bunun üzerine Tulumlu’yu aracına alarak Bozkurt İlçe Emniyet Amirliği’ne geldi. Tulumlu, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ailesine teslim edilirken, AFAD ekibi ile UMKE, gönüllümüz Hüseyin Kahraman’ın dikkati sayesinde görevi başlamadan tamamlamış oldu.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 21:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER