Sosyal tesisi bulunmayan ilçede, Kartal Belediye Başkan Gökhan Yüksel’in seçim vaatleri arasında yer alan ve “Gezegen” markası altında başlayan sosyal tesisleşme hareketinin ilk açılışı, Soğanlık Kültür Merkezi altında bulunan “Mars Gezegen Kafe” ile yapılacak.

Kartallıların daha sosyal bir yaşam sürmesi, genel ekonomik zorluklar içerisinde bütçe dostu hizmeti ve kalite standartlarından taviz vermeden alabilmesi için kısa sürede projelendirilen ve şu ana kadar 9’u tamamlanan Gezegen Kafe’lerden, Soğanlık Kültür Merkezi altında bulunan Mars Gezegen Kafe, Soğanlık Orta Mahalle Çamağacı Sokak’ta 25 Şubat Pazar günü saat 14.00’te düzenlenen törenle açılacak.

KADIN EMEĞİ PAZARI KURULACAK 

Kartallı kadınların, kent ekonomisine katılması, sosyal ve ekonomik hayatta desteklenmesi için hayata geçirilen Kadın Emeği Pazarı da Kültür Merkezi önünde kurularak açılışa hem renk hem de hareket katacak. Vatandaşlar, Kartallı kadınların el emeği üretimlerini, kurulan stantlarda ziyaret edip alışverişlerini yapabilecek.

İKİ GEZEGEN KAFE DAHA AÇILIŞA GÜN SAYIYOR 

Kartal’ın 20 mahallesinin her birine Gezegen Kafe oluşturma hedefi ile şimdiye kadar; Soğanlık Kültür Merkezi’nde Mars, Atalar Spor Tesisi’nde Merkür, Ekolojik Pazar’da Neptün, Mustafa Necati Destek Eğitim Kursu’nda Venüs, Hürriyet Kültür Merkezi’nde Uranüs, Mehmet Ali Büklü Parkı’nda Jüpiter, Karlıktepe Spor Parkı’nda Dünya, Bayram Demirkol Parkı’nda Satürn ve Fatih Boylan Parkı’nda Plüton Gezegen Kafe’nin yapımı tamamlandı. Makine Hangar’da ve Topselvi Mahallesi’nde projelendirilen iki Gezegen Kafe ise açılış için gün sayıyor.

Bazı bölümlerinde kütüphane konseptine sahip Gezegen Kafe’lerde; doğum günü, toplu kahvaltı ve yemek organizasyonu talepleri de değerlendirilerek rezervasyon alımı da yapılıyor.

Gezegen Kafe’lerin seçim öncesi Kartallılara verdikleri sözlerinden biri olduğunu kaydeden Başkan Yüksel, “Komşularımızın ve özellikle kadınların ve genç kardeşlerimizin tesislerimize olan ilgisi, doğru bir iş yaptığımızın göstergesi oldu. Kartal’ımızın her mahallesinde bu ihtiyacı karşılayacağız. Komşularımızın kaliteli ve bütçe dostu sosyal tesislere olan erişimini artıracağız. Kartal için daha yapacak çok şeyimiz var diyerek tüm komşularımızı, sevdikleriyle beraber Soğanlık Kültür Merkezi altında bulunan Mars Gezegen Kafe”nin açılışına ve Komşu Buluşmamıza davet ediyorum.”  

 


Kaynak: anka