Kartal Belediyesi tarafından, Kartallı çocukların bir haftalık ara tatilde eğlenceli zaman geçirmesi amacıyla hazırlanan Çocuk Şenliği dün başladı.

Kartal Belediyesi tarafından, Kartallı çocukların bir haftalık ara tatilde eğlenceli zaman geçirmesi amacıyla hazırlanan Çocuk Şenliği dün başladı.

İYİ PARTİ SÖZCÜSÜ KÜRŞAD ZORLU, SURİYE DEVLET BAŞKANI BEŞAR ESAD İLE GÖRÜŞMEK İÇİN DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NA BAŞVURACAKLARINI AÇIKLADI İYİ PARTİ SÖZCÜSÜ KÜRŞAD ZORLU, SURİYE DEVLET BAŞKANI BEŞAR ESAD İLE GÖRÜŞMEK İÇİN DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NA BAŞVURACAKLARINI AÇIKLADI

Kartal Belediyesi, ara tatile giren öğrencileri ‘Kartal Çocuk Şenliği’ ile buluşturuyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, minik öğrenciler için 6 gün boyunca sürecek bir çocuk şenliği hazırladı. Çocuk Şenliği kapsamında yapılacak etkinliklerde, Kartallı minikler; eğlenceli etkinlikler, akıl oyunları ve oyun atölyeleri ile ara tatilin tadını çıkaracak.

Çocuk Şenliği etkinliklerinin ilk günü Kartal Yakacık Masal Müzesi’nde düzenlendi. Aileleri ile birlikte gelerek Masal Müzesi’ni de gezen minikler için etkinlik erken saatlerde başladı.

Masal Müzesi bahçesinin her bir köşesinin farklı bir etkinliğe sahne olduğu çocuk şenliğine onlarca çocuk katıldı. Kartallı çocukların büyük ilgi gösterdiği şenlikte yüz boyama, balon, karikatür ve tabak boyama gibi etkinliklerin yanı sıra unutulmaya yüz tutmuş mahalle oyunları oynandı.

ETKİNLİK 19 KASIM’A KADAR DEVAM EDECEK

Masal Müzesi’nin bahçesinde yapılacak etkinliklerde çocuklar eğlenceli anlar yaşadı. Çocuklar kendileri için hazırlanan pamuk şeker ve patlamış mısır ikramından da gün boyunca faydalandı. Şenliğe ek olarak yine ara tatildeki çocuklar için Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde çocuk oyunları sahnelendi. 19 Kasım’a kadar sürecek olan Kartal Çocuk Şenliği, her gün farklı bir noktada çocuklar ile buluşacak.

Bugün, Soğanlık Rıfat Ilgaz Eğlenceli Çocuk Kütüphanesi’nde düzenlenecek şenlik, 15 Kasım’da Bayram Demirkol, 17 Kasım’da Mehmet Ali Büklü, 18 Kasım’da Hürriyet Kültür Merkezi ve 19 Kasım’da Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde düzenlenecek.