İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kars, Ardahan ve Iğdır'ın sivil toplum kuruluşları ile birlikte 15-18 Şubat 2024 tarihlerinde Kars-Ardahan-Iğdır Kültür Buluşmaları düzenliyor. 29 Yöresel Aşık’ın katılımıyla,Aşıklar Bayramı'na dönüşen, yerel sanatçıların konserleri, yöresel ürün ve yemeklerin yer aldığı ücretsiz etkinlik, bugün 18:00'e kadar Yenikapı Etkinlik Alanı’nda devam edecek

İBB’nin ‘Kültür Buluşmaları’, Yenikapı Etkinlik Alanı’nda devam ediyor. Yenikapı’nın bu haftaki misafiri, Kars-Ardahan- Iğdır oldu.

Etkinlik alanına gelen ziyaretçiler, canlı  kazları yakından görmenin yanı sıra,  kazlar hakkında birçok yeni bilgi öğrenme ve keşfetme fırsatı bulacak. Bu atmosfere ortak olanlar, seyahat tutkunları ve tarih meraklılarının gözdesi Doğu Ekspresi maketi ile bölgenin meşhur Damalı Bebeği’nin eşsiz hikayesi de ziyaretçilere buluştu.

‘BİR FİKRİN Mİ VAR’ YARIŞMASINDA YILIN GENÇ GİRİŞİMCİ FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU ‘BİR FİKRİN Mİ VAR’ YARIŞMASINDA YILIN GENÇ GİRİŞİMCİ FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU

GELENEKSEL KAZ ETİ VE MEŞHUR KARS KAŞARI ÇEŞİTLERİ YENİKAPI’DA

İBB’nin ev sahipliğini yaptığı Kültür Buluşmaları, damakları çatlatan lezzetli ürünlerini ise ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Hangel, kete, piti, kaz eti , kesme aşı, uzun elma, gravyer, Kars kaşarı, çecil tel peyniri gibi çeşitli yöresel lezzetlerin ikram ve satışının yapıldığı Yenikapı Etkinlik Alanı’na gelen İstanbullular, memleketlerinden gelen yerel ürünlerden doğrudan alışveriş yapma imkanına da sahip oldu.

Kaynak: anka