Kafkasör Yaylası’nda Gökçen ailesine ait arazide 200 yıldır boğa güreşlerinin düzenlediği arena ve çevresinin tapusu Artvin Belediyesi’ne devredildi.

Kafkasör Yaylası’nda Gökçen ailesine ait arazide 200 yıldır boğa güreşlerinin düzenlediği arena ve çevresinin tapusu Artvin Belediyesi’ne devredildi.

Yaklaşık 2 asırlık bir gelenek olan Boğa Güreşleri Festivali’nin sorunsuz bir şekilde düzenlenmesi için Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’in girişimleriyle, Gökçen ailesine ait içerisinde Kafkasör arenasının da bulunduğu 82.835 metrekare yüzölçümlü alanın tapusu; İş insanı İsmet Acar’ın 12 Milyon TL şartlı bağışı ile Artvin Belediye Başkanlığı adına tescillendi.

Gökçen Ailesi adına Sabit Murat Gökçen, Artvin Tapu Müdürlüğü’nde Balcıoğlu Mahallesi Cenahor Mevki 88.835 metrekarelik alanı Artvin Halkı’nın temsilcisi olan Artvin Belediyesi’ne satışını yaparak devretti.

“BUGÜN ARAZİMİZİ ARTVİN HALKI’NA YANİ ONUN TEMSİLCİSİ ARTVİN BELEDİYESİ’NE DEVREDİYORUZ”

Tapu İl Müdürlüğünde açıklama yapan Sabit Murat Gökçen şöyle konuştu:

“Atalarımızın mirası Kafkasör Yaylamızdaki 82.835 metrekare arazimizi uzun yıllardır Artvin’imizin geleneksel kültürünün hizmetine kesintisiz bir şekilde sunduk. Bugün arazimizi Artvin Halkı’na yani onun temsilcisi Artvin Belediyesi’ne devrediyoruz. Tanıştığımız günden beri basiretli ve kararlı tutumundan dolayı Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’e teşekkür ederiz. Artvin Kafkasör ile güzeldir. Kafkasör boğalarla, boğalar ise halkın coşkusuyla güzeldir. Bu coşkunun yıllar boyu sürmesini diliyorum. Ayrıca bu sürecin sürmesinde bugüne gelmesinde avukat Galip Özçelik Beyin kendisine ve ekibine de ayrıca teşekkür ederim.”

AKSARAY BAYMIŞ KÖYÜ MUHTARI ARIBAŞ: "ÇİN SARIMSAĞININ DURDURULMASI GEREKİR. BİRÇOK ÜRETİCİ İŞİ BIRAKMAK DURUMUNDA KALACAK” AKSARAY BAYMIŞ KÖYÜ MUHTARI ARIBAŞ: "ÇİN SARIMSAĞININ DURDURULMASI GEREKİR. BİRÇOK ÜRETİCİ İŞİ BIRAKMAK DURUMUNDA KALACAK”

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Kafkasör Arenası ve çevresinin tapusunu Artvin Belediyesi’ne yani Artvin Halkı’na kazandırdığı için mutlu olduğunu ifade eden Başkan Elçin, “Murat Beyin, Gökçen Ailesinin anlayışı ile herkesin çabaları ve Artvin Halkının verdiği güçle İsmet Acar’ın çok büyük fedakarlığı ile Artvin Kafkasörüne kavuştu. Bu süreçte emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Sabit Murat Gökçen ve Başkan Elçin Artvin Tapu Müdürlüğü’ndeki devir işlemlerinin ardından Kafkasör Yaylası’na çıkarak devri yapılan arazide incelemelerde bulunarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.