(ANKARA)- İYİ Parti Genel Merkezi’nde, devir teslim töreni yapıldı. Partinin hafta sonu yapılan 5. Olağanüstü Kurultayı'nda genel başkan seçilen Müsavat Dervişoğlu, kurucu Genel Başkan Meral Akşener'den görevi devraldı. Dervişoğlu, "Sadece bir koltuk devralmıyorum bir ülküyü, hedefi teslim alıyorum. Onu da bir bayrak gibi teslim alıyorum. O bayrağı kutlu hedeflere götürmenin sözünü veriyorum" dedi. Akşener de Dervişoğlu'na sadece bir koltuk değil birikim devrettiğini ifade ederek bayrağı daha yükseğe taşıyacağını söyledi.

İYİ Parti 5. Olağanüstü Kurultayı’nda genel başkan seçilen Müsavat Dervişoğlu, bugün partisinin genel merkezinde düzenlenen devir teslim töreniyle kurucu Genel Başkan Meral Akşener’den görevi devraldı. Devir teslim töreni öncesinde Akşener, kurmayları ile birlikte Dervişoğlu’nu Genel Merkez kapısında karşılayarak birlikte makam odasına geçti. Dervişoğlu ve Akşener makam odasında partililer eşliğinde sohbet etti. Ardından Akşener ve Dervişoğlu birbirlerine çiçek verdi.

DERVİŞOĞLU'NDAN AKŞENER ADINA 2017 FİDAN BAĞIŞI

Ayrıca Dervişoğlu, Akşener adına TEMA Vakfı’na yaptığı 2017 fidan bağışının sertifikasını takdim ederek "Ben bu devir teslim teslim töreninde Genel Başkanıma dikmiş olduğu fidanın orman olduğunun müjdesini vermeye geldim. 2017'de kurulduk şimdi bir ‘İYİ'ler Ormanı’ oluşturuyoruz Sivas'ta Ovacık bölgesinde. Bunun hatırası olarak sizlere 2017 fidan bağışladım" dedi.

"BAYRAĞI KUTLU HEDEFLERE GÖTÜRMENİN SÖZÜNÜ VERİYORUM"

Dervişoğlu, "Milletimiz, hürriyet, istiklal, demokrasimiz için, devletimiz için de itibar yolculuğuydu çıktığımız yolculuk, bu yolculuğun her adımında Sayın Genel Başkanımızın teri, mücadelesi ve fedakarlıkları var. Sadece bir koltuk devralmıyorum, bir ülküyü, hedefi teslim alıyorum. Onu da bir bayrak gibi teslim alıyorum. O bayrağı kutlu hedeflere götürmenin sözünü veriyorum" diye konuştu.

"GENEL BAŞKANIMIZ BENDEN DEVRALDIĞI BAYRAĞI DAHA YÜKSEĞE TAŞIYACAK"

Akşener de "Partimizi kurarken biz, biz olduk. Çok ilginç bir kurultay oldu. Herkesin herkese hakaret ettiği sistemleri biliyor izleyenler. Ama biz kurultayımızda bir ilki başardık. Bütün bunlara baktığınızda aslında kurumsallığı oluşmuş bir siyasi partiyiz. İnşallah bundan sonraki fasılda iktidarın yolu açılacak. Ben Genel Başkanımıza bir sandalye devretmiyorum, bir birikimi de devrediyorum, bu hepimizin ortak birikimi. Dostluk ilişkisini bile didikleyen bir psikoloji var. İnsanlar birbiriyle düşmanlığa o kadar alışmış ki maalesef dostluğun ne olduğunu unutmuş Türkiye. İnşallah bizim ortaya koyduğumuz dostluk içindeki değişim, Türkiye'ye örnek olacak, gençlerimize örnek olacak. Ben çok mutluyum. O bayrak hepimizin emeği olan bir bayrak. Zaten benden boyu uzun zaten, daha yükseğe çıkarak” diye konuştu.

"İŞÇİLERİMİZİN ALINLARININ TERİ KURUMADAN HAKLARININ TESLİM EDİLDİĞİ BİR TÜRKİYE HAYALİNİ TEKRARLIYORUM"

Beşiktaş, Trabzonspor'u 3-2 mağlup ederek Ziraat Türkiye Kupası'nı kazandı Beşiktaş, Trabzonspor'u 3-2 mağlup ederek Ziraat Türkiye Kupası'nı kazandı

Törenin ardından Dervişoğlu, Akşener’i kapıya kadar uğurladı. Dervişoğlu, İYİ Parti Genel Başkanlığı koltuğuna oturduktan sonra partililerle sohbet etti. Dervişoğlu, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı "İşçilerimizin alınlarının teri kurumadan haklarının teslim edildiği bir Türkiye hayalini buradan tekrarlıyorum" sözleri ile kutladı. Dervişoğlu, partililerine "Bana göreve başladığımız bu ilk günde verdiğiniz güç için hepinize teşekkür ediyorum" dedi.