İstanbul’u sel aldı

İstanbul'da yağmur bulutları nedeniyle gündüz geceye dönerken bir çok ilçede yoğun yağış etkili oldu. Üsküdar'da yolları ve apartman girişlerini su basarken Beylikdüzü'nde yollar göle döndü.

İstanbul’u sel aldı

İstanbul’da meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarılarının ardından beklenen yağış etkisini gösterdi. Gökyüzünü kaplayan yağmur bulutları nedeniyle gündüz geceye döndü. Şehrin bir çok noktasından ise su baskınları ve taşkınlar yaşlandı.

Yağış nedeniyle çamurlu suların aktığı Boğaz renk değiştirdi. Foto DHA

Yağış nedeniyle çamurlu suların aktığı Boğaz renk değiştirdi. Foto DHA

ÜSKÜDAR’DA YOLLARI VE APARTMAN GİRİŞLERİNİ SU BASTI

Üsküdar’da aniden bastıran yağmur nedeniyle yolları ve apartman girişlerini sel bastı. Vatandaşlar kendi imkanlarıyla suları tahliye etmeye çalıştı. Göle dönen yollarda sürücüler ilerlemekte zorluk çekti. Bazı sürücüler ise araçlarının üzerini halıyla örterek doluya karşı önlem aldı. İstanbul Boğazı, Üsküdar ve çevresinde etkili olan yağmur sonrası çamura bulandı. Beylerbeyi’nden yağmurla birlikte gelen çamur, Boğaz’ı kahverengi yaptı. Çamura bulanan Boğaz havadan da görüntülendi

ALT GEÇİDİ SU BASTI ARAÇLAR MAHSUR KALDI

Bakırköy Ataköy’de de su basan alt geçitte araçlar mahsur kaldı. Bazı sürücüler araçlarının içinde bekledi. Olay yerine gelen belediye ekipleri su tahliye çalışma başlattı. Çalışmalar devam ediyor.

Yağış nedeniyle yollar göle döndü araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Foto İHA

Yağış nedeniyle yollar göle döndü araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Foto İHA

BEYLİKDÜZÜ’NDE YOLLAR GÖLE DÖNDÜ

Öğleden sonra başlayan yağmur kentte hayatı olumsuz etkilemeye başladı. Beylikdüzü’nde yollar adeta göle döndü .Araçlar oluşan su birikintisinde güçlükle ilerledi. Oluşan su birikintisi ise kameralarca kaydedildi.

Foto DHA

Hadımköy’de yoğun yağış nedeniyle bazı araçlar mahsur kaldı. Foto DHA

BAZI BÖLGELERDE DOLU YAĞDI

Hadımköy’de  su basan alt geçitte araçlar mahsur kaldı. Bazı sürücüler araçlarının üzerine çıkarak kurtarılmayı bekledi. İtfaiye ekiplerinin kurtarma çalışmaları devam ediyor. İstanbul’da öğlen saatlerinde etkili olan olumsuz hava koşulları sırasında Yenibosna’da dolu yağdı. Kısa süren dolu yağışı cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

İSTANBUL (İHA/DHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER