Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul'un simgelerinden Çamlıca Kulesi'nin bir yılda 563 bin kişiyi ağırladığını duyurdu.ANKARA (İGFA) - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çamlıca Kulesi ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Son 20 yılda ulaştırma ve iletişimde önemli projeleri bir bir hayata geçirdiklerini kaydeden Bakan Karaismailoğlu, bu projelerden birinin de Çamlıca Kulesi olduğunu, kulenin 29 Mayıs 2021’'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldığını anımsattı.

İstanbulluların yanı sıra yabancı turistlerin de ilgi odağı olan Çamlıca Kulesi'’nin cazibe merkezi haline geldiğine dikkat çeken Karaismailoğlu, "“Çamlıca Kulesi'nin uzunluğu 369 metre, deniz seviyesinden yüksekliği ise 587 metre. Bu özelliği ile Avrupa'nın en yüksek kulesi konumunda bulunuyor”. 7'’den 70’'e herkesin Çamlıca Kulesi’ni ziyaret ediyor. Bir yılda toplam 563 bin kişinin ağırlandığı kule, İstanbul’'un gözde turistik mekanlarından biri haline geldi. Çamlıca Kulesi’'ni Ramazan Bayramı boyunca 19 bin 176 kişinin ziyaret etti. 4 Mayıs'’ta da 7 bin 821 kişi ile günlük ziyaretçi rekoru kırıldı" ifadelerini kullandı.

GELECEK PARTİLİ AYDIN: "BU ALTILI MASA BİR TAKIM KİŞİSEL SAİKLERLE DAĞILIR DA İKTİDAR TEKRAR BU İNSANLARA TESLİM EDİLİRSE DÜKKANLARI KAPATALIM" GELECEK PARTİLİ AYDIN: "BU ALTILI MASA BİR TAKIM KİŞİSEL SAİKLERLE DAĞILIR DA İKTİDAR TEKRAR BU İNSANLARA TESLİM EDİLİRSE DÜKKANLARI KAPATALIM"