AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, 1 yıldan kısa bir süre kalan 2023 seçimleri için AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı için çok konuşulacak bir iddia öne sürdü. Selvi AK Parti ve MHP'nin seçimlere ayrı ayrı gireceğini yazdı.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim startını vermek üzere olduğunu belirterek "Zaten Cumhur İttifakı’nın bir cumhurbaşkanı adayını belirleme sorunu yok. Erdoğan aday. Ayrıca AK Parti ve MHP seçimlere ayrı ayrı girecek. O nedenle milletvekili listeleri gibi bir sorun yaşamayacaklar" dedi.

AK Parti'nin seçim kampanyası ile ilgili ilk sunumları izleyen herkesin çok beğendiğini belirten Selvi, "Pozitif, kucaklayıcı bir kampanya. Ama aynı zamanda heyecan uyandıran bir kampanya deniliyor. Erol Olçok’un kampanya ruhu yeniden dönüyor deniliyor" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a başörtüsü yanıtı: Sen gaddarsın, asla şaşırtmazsın! Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a başörtüsü yanıtı: Sen gaddarsın, asla şaşırtmazsın!

Selvi; DEVA Partisi lideri Ali Babacan’ın, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortak adaylığına sıcak bakmadığını savunarak, ‘masanın dışından’ tarifiyle akla ilk olarak Abdullah Gül'ün geldiğini iddia etti. (HABER MERKEZİ)

Abdulkadir Selvi'nin Hürriyet gazetesindeki yazısının tamamı için...