Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı (HBB) ve Atakaş Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, katıldığı bir televizyon programında Hatayspor’u değerlendirdi, takımın hedeflerini anlattı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı (HBB) ve Atakaş Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, katıldığı bir televizyon programında Hatayspor’u değerlendirdi, takımın hedeflerini anlattı.

Atakaş Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, Kredi Ümraniyespor maçı öncesi yayınlanan bir televizyon programında takımın ligdeki konumunu değerlendirdi. Başkan Savaş, “Rakibimiz Ümraniyespor da düşme hattında bulunuyor. O yüzden denk bir maç geçeceğini düşünüyorum. Bizim için 6 puanlık bir maç olacak. Takımımızın Süper Lig’i ilk 10’un içinde bitireceğini düşünüyorum” dedi. 

Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel’den memnun olduklarını söyleyen Savaş, konuya ilişkin şöyle konuştu:

“VOLKAN HOCAYLA UZUN SÜRELİK BİRLİKTELİK PLANLIYORUZ”

“Volkan Hoca ile uzun süreli birliktelik planlıyoruz. Kendisi Hatay şehrini çok seviyor. Hatay şehri de Volkan Hoca’yı bağrına basmış durumda. Demoralize olmuş bir takımı alıp ayağa kaldırmak kolay değil. Biz de Hocamızın bugüne kadarki hem saha içi hem de saha dışı performansından oldukça memnunuz.”

Anadolu kulüplerinin artık büyük bütçelerle kadro kuramayacaklarını belirten Savaş, şu açıklamayı yaptı:

“ANADOLU KULÜPLERİ MÜTEVAZI KADROLAR KURMAK ZORUNDA”

“Kafaya oynayacak bir takım kurmak istiyorsanız artık çok para harcamanız gerekiyor. Bir Anadolu kulübü bunu ancak bir sene yapabilir. Başarı gelmez ise de batma noktasına gelir. Bu yüzden Anadolu kulüpleri ekonomik olarak mütevazı kadrolar kurmak zorunda. Pandemi sadece kulüpleri değil, taraftarları da ekonomik olarak yıprattığı için seyirci sayılarında azalmalar oldu. Hatay’ın plakası 31. Biz de taraftarlarımızı stada çekmek için motivasyon adına maç biletlerini 31 liraya satıyoruz.” 

Savaş, hakem kararları ve atamaları ile ilgili de konuştu. Türk hakemlerini desteklediğini aktaran Savaş, şunları belirtti:

“ADALETİN OLMADIĞI YERDE HİÇBİR ŞEY OLMAZ”

“Ben yerli hakemleri destekliyorum ancak; eş, dost, akraba, komşu ilişkilerinin futbolda olmaması gerektiğini düşünüyoruz. İyi performans gösteren hakemlerin ödüllendirileceği bir sistem kurulmasını istiyorum. Çünkü adaletin olmadığı yerde hiçbir şey olmaz.”

Savaş, Arjantin’in şampiyon olduğu 2022 Dünya Kupası’na dair, “İnsanlar, Dünya Kupası gibi organizasyonları yaz aylarında izlemeye alışmıştı. Bu sefer tam tersi oldu. Kışın ortasında insanlar Dünya Kupası seyrettiler. Katar’dan sonra ekonomik durumu iyi olan başka ülkeler de bunu yapmak isteyecektir” diye konuştu.

Savaş programın son bölümünde, geçen günlerde hayata gözlerini yuman futbol efsanesi Pele’yi de unutmadı. Şampiyon Arjantin’in kaptanı Messi’nin çok iyi bir futbolcu olduğunu dile getiren Savaş, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Messi çok iyi bir futbolcu ancak Pele, zorlu imkanlara rağmen bunu başarabilmiş bir isim olduğu için bence gelmiş geçmiş en iyi futbolcu. Sadece sporcu kişiliğiyle değil, karakteriyle de tüm dünyaya örnek olmuş bir isimdi.”