Hatay Büyükşehir Belediyesi, sahipsiz ve ve bakıma muhtaç hayvanların rehabilitesi ve bakımı için yol haritasını, ortak akıl ve iş birliği ile belirliyor.

BURHANİYE’DE KABOTAJ BAYRAMI COŞKUSU BURHANİYE’DE KABOTAJ BAYRAMI COŞKUSU

Hatay Büyükşehir Belediyesi, sahipsiz ve ve bakıma muhtaç hayvanların rehabilitesi ve bakımı için yol haritasını, ortak akıl ve iş birliği ile belirliyor.

HBB Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Kilisli, hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezlerinin fiziki şartlarının iyileştirilmesi ve belediyelerin kanuni yükümlülüklerinin takibi konusunda Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında yapılan toplantıya katıldı.

Toplantıda, HBB Başkanı Lütfü Savaş'ın talimatları çerçevesinde yasalara uygun çalışma yürüttüklerini söyleyen Kilisli, “5199 sayılı yasa gereği barınma, beslenme, doğal yaşam alanları, tedavi ve bakım konularında çalışmalar yürütüp sokaktaki ya da barınaktaki diye ayırt etmeden tüm canlılara sahip çıkıyoruz. İlgili kurum, kuruluş ve derneklerle ortak akıl, iş birliği ve koordinasyon içinde çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz” dedi.

Yayladağı’ndaki HBB Hayvan Barınağı ve Doğal Yaşam Alanı hakkında Vali Doğan’a görüş bildiren HBB yetkilileri, yapılan rutin çalışmaları, kısa ve uzun vadede yürütülen projeleri aktardı.

DOĞAN: "HER CANLI KORUNMALIDIR"

Vali Doğan, sokakta ve barınaktaki hayvanların rahat bir yaşam sürebilmesi için ilgili kurumlarca alınması gereken tedbirlerle ilgili olarak, “Dünyayı ortak paylaştığımız bu canlılara sevgi, merhamet ve şefkatle yaklaşmalıyız” diye konuştu.

Vali Rahmi Doğan başkanlığında gerçekleşen toplantıya, İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu, Hatay Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ahmet Kilisli, Doğa ve Milli Parklar Müdürü Cüneyt Çağlar, Anadolu Hayvan Hakları Federasyon Başkanı Ufuk Bayraktar, ilgili STK’ların ve kurumların temsilcileri katıldı.