Türkiye'yi ayağa kaldıran çirkin saldırıda yeni gelişme

Milli Savunma Bakanlığı, Ankara'da iki gazinin ve ailelerinin darbedilmesi olayına karışan şüphelilerden Bakanlık olarak şikayetçi oldu ve gazilerin yanında davaya katılma talebinde bulundu.

Türkiye'yi ayağa kaldıran çirkin saldırıda yeni gelişme

Bakanlığın internet sitesinden yapılan açıklamada, gaziler İbrahim Kızılkaş ve Muzaffer Oktay ile ailelerinin pazar günü darbedildiği hatırlatıldı.

Açıklamada, "Darp olayı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensuplarına ve aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine karşı gerçekleştirildiğinden, şüphelilerden Milli Savunma Bakanlığı olarak şikayetçi olduk ve gazilerimizin yanında davaya katılma talebinde bulunduk" ifadelerine yer verildi.

TERÖR BAĞI ARAŞTIRILIYOR

AA'nın haberine göre ise 4 Kasım'da bir benzin istasyonunda terör gazisi İbrahim Kızılkaş ile Muzaffer Oktay'ı darbedenlere yönelik Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, 17 yaşındaki şüpheli O.Y. ile tutuklu Doğan Ç'nin alkollü olduğu tespit edildi.

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma genişletildi.

Bu kapsamda, tutuklu şüpheliler Tamer Görkem ve Doğan Çiçek'in yanı sıra şüpheli O.Y. ile diğer üç şüphelinin terör bağlantısının araştırılmasına başlandı.

Şüphelilerle ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER