BU KÖPRÜLERİ YAPANLAR HESAP VERMELİ!

Ordu’da sel felaketi! 8 köprü yıkıldı, 500 bin kişi etkilendi Şiddetli yağışın sele neden olduğu Ordu’da biri Karadeniz Sahil Yolu’nda olmak üzere 8 köprü yıkıldı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “100 mahallemizde ciddi hasar var” dedi. Başkan Yılmaz, “7 ilçemizde 500 bin kişinin yaşadığı alan afetten etkilendi. 1’i yıldırım düşmesiyle yaralanan 7 kişinin tedavisi devam ediyor. Mahsur kalanlar kurtarıldı” diye konuştu

banner237
BU KÖPRÜLERİ YAPANLAR HESAP VERMELİ!

Ordu'da sel felaketi yaklaşık 500 bin nüfusun yaşadığı alanda etkili oldu, 7 kişi yaralandı. 8 köprü yıkıldı, çok sayıda kişi de mahsur kaldı. Öte yandan, Antalya'nın Elmalı ilçesinde 24 saat arayla yaşanan 2 sel felaketinde 450 dekarlık sera, 14 ev ve 3 ahır çamura gömüldü, en az 22 küçükbaş hayvan öldü.

ordu sel köprü ile ilgili görsel sonucu

Ünye ilçesi Cevizdere Mahallesi’nde Cevizdere’nin taşması sonucu 2 katlı evlerinde mahsur kalan 1’i kadın 3 kişi kepçe ile kurtarıldı. Cevizdere üzerinde bulunan beton bir köprü de sel suları nedeniyle çöktü. İşyerlerinin çatılarına çıkıp yardım isteyen vatandaşları AFAD ve jandarma ekipleri kurtardı.Son dakika: Ordu’da sel felaketi! 8 köprü yıkıldı, 500 kişi etkilendi

Fatsa’da Kurtuluş ve Yalıköy mahalleleri Cinli Deresi’nin taşmasıyla su altında kaldı. Fatsa’da çadırlarında mahsur kalan mevsimlik işçileri jandarma kurtardı.

Karadeniz’den Akdeniz’e sel felaketi...

7 YARALIKaradeniz’den Akdeniz’e sel felaketi...

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yaralanan 7 kişinin tedavilerinin devam ettiğini belirtirken, “100’e yakın mahallemizde ciddi hasar var. 7 ilçemiz, yaklaşık 500 bin nüfusun yaşadığı alan bu afetten etkilendi. Tesellimiz can kaybının olmaması” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sel felaketine ilişkin Ordu Valisi Seddar Yavuz ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz’ı telefonla arayarak bilgi aldı.

ordu sel köprü ile ilgili görsel sonucu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Bakan Soylu, Karadeniz Sahil Yolu üzerindeki bir köprünün yıkıldığını anımsatarak “Yedi köprü yıkılmış ama bununla ilgili tüm çalışmaları arkadaşlar yapıyor.

Karadeniz’den Akdeniz’e sel felaketi...

Hasarlarla ilgili tüm maddi kayıplar devletimiz, hükümetimiz tarafından karşılanacaktır. Maddi hasar karşılanabilir, önemli olan can kaybıdır, Allah’a şükürler olsun bir can kaybımız söz konusu değil.” dedi.

Tüm maddi kayıpları devletimiz karşılayacak

"Tüm maddi kayıpları devletimiz karşılayacak"

Karadeniz’den Akdeniz’e sel felaketi...

ÇAMUR YUTTU

ANTALYA’nın Elmalı ilçesinde 24 saat arayla yaşanan 2 sel felaketinde 450 dekarlık sera, 14 ev ve 3 ahır çamura gömüldü, en az 22 küçükbaş hayvan öldü. Elmalı’da pazartesi günü saat 17.00’de başlayan ve yaklaşık bir saat etkili olan yağmur sonrası oluşan sel nedeniyle tarım bölgesi olan Salur, Eskihisar, Yapraklı ve Yılmazlı mahallelerinde büyük çapta hasar meydana geldi. Selin yaraları sarılmaya çalışılırken, bu kez hayvancılık yapılan Karaköy Mahallesi’nde şiddetli yağış etkili oldu. 45 dakika süren yağış yamaçtan sürüklediği çamur, taş ve ağaç dallarını mahalle meydanına taşıdı. Sel nedeniyle 4 ev ve 3 ahır tamamen kullanılmaz hale gelirken, 10 evde ise kısmi hasar oluştu.

BİNLERCE KAMYON ÇAMUR

Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, “Karaköy Mahalle meydanında 2 metre çamura battık. Binlerce kamyon çamur var. Altyapı tamamen yok oldu” dedi. Antalya Büyükşehir Belediyesi sel sonrası çamur içerisinde kalan ve eşyaları kullanılamaz hale gelen vatandaşlara eşya ve yiyecek yardımında bulundu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Elmalı’daki sel felaketinden etkilenenlerin borçlarının erteleneceğini duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER