BAŞBUĞ: AYAKTA KALAN TEK KURUM ANAYASA MAHKEMESİ

Ergenekon davası kapsamında tutuklu bulunan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, cezaevinden çıktı. Başbuğ ilk açıklamayı cezaevi çıkışında yaptı.

BAŞBUĞ: AYAKTA KALAN TEK KURUM ANAYASA MAHKEMESİ
 Sevgi ve saygıyla selamlıyorum. 6 Ocak 2012 günü şöyle demiştim. 26. genelkurmay başkanı terör örgütü kurmak ve yönetmekle suçlanarak tutuklandı. Takdir yüce türk milletinendir. Aradan tam 2 sene 2 ay geçti toplam. Bizi bu cezaevinde 26 ay nefret ve intikam duygularıyla hareket edenler tuttu.

Benim 26 ay hayıtımdan çaldılar. benim 26 ay hürrüyetimden yoksun bıraktılar. Ama 6 ocak ta söylediğimi gibi yüce Türk milleti oynayan oyunu iddiaların geçersizliğini bir genelkurmay başkanını terör örgütü olarak suçlamanın kabul edilemez bir durum olduğunu, bizlerin darbecikle hiç bir alakamızın olmadığını kısa zamanda Türk milleti anladı.

İşte bugün buradaysam yüce milletimiz bize gösteridği destek sayesinde burdayım. Her şeyden önce burada huzurunzda Türk milletine şükranlarımı sunuyorum.

Bugün benim serbest bırakılmam bir başlangıçtır.

Benim gibi suçsuz olan arkadaşlarım da en kısa zamanda hürriyetine kavuşacaktır.

Bu gerçeklemiş ise benim serbest kalmamın hiç bir anlamı olmaz.

Onlar da benim gibi suçsuzdur. Bugün benim serbest bırakılmamda kullanılan gerekçeler hepsi için de geçerlidir. Onların da en yakın zamanda bu zindanlarda tutsak tutulan ve son sgünlerin deyimi ile kumpaslarıla burada tutulanlar en kısa zamanda hürriyetlerine kavuşacaktır. Burnu hiç bir güç durduramaz.

Nefret ve intikam duyguları taşımıyorum. Nefreti, sevgi alt eder. Benim ve arkadaşlarımın elleri tertemiz. Bütün arkadaşlarım adına bizim tek istediğimiz var: Adalet

Bu adaleti gerçekleşmesinin takipçisi olacağız.

Danıştay cinayetini sanal Ergenekon örgütüyle projesi kime aittir? Bunlar da ortaya dökülmeledir. Hesap sorulmalıdır.

Hanefi Avcı neden içeride hala tutulmaktadır?

Hurşit Tolan, bir gizli tanığın ifadesine dayandırılarak cezaevinde. bu gizlis tanık da aynen Tuncay Güney'e benzemektedir.

Özel yetkili mahkemeler çukura gömülmüştür.

Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en kritik dönemlerinden birini yaşamaktadır. Özellikle yargı alanında bütünüyle ayakta kalan bir tek kurum vardır. Anayasa Mahkemesi. Bu süreçte Anaya Mahkemesi'nin tarihi bir yükümlülük yüklendiğinin bilincindeyim. Umuyorum ki Anayasa Mahkemesi, bugüne kadar almış oludğu doğru kararlarla tarihe not düşen durumunu önümüzdeki zor dönemde de başarıyla sürdürerek Türkiye'nin demokrasiye dönmesinde önemli bir rol üstlenecektir.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2014, 06:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER