GÜMÜŞHANE'DE UMKE EĞİTİMİ

Gümüşhane’de Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) personeline 2 gün süren eğitim kampı düzenlendi.

GÜMÜŞHANE'DE UMKE EĞİTİMİ
Gümüşhane'de Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) personeline 2 gün süren eğitim kampı düzenlendi.
İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü ve Afet Birim sorumlusu Alptekin Giresunlu koordinatörlüğünde gerçekleştirilen kamp Bağlarbaşı Mahallesinde bulunan Sema Doğan Parkında icra edildi.
Gümüşhane genelindeki sağlık kurumlarında görev yapan 14 UMKE personeli ve 5 eğitmenin katıldığı eğitim kampı 14-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi. Kampta, dar alanda hasta/yaralı müdahalesi ve sabitlemesi, temel yaşam desteği, ileri yaşam desteği, zor şartlarda hayatı idame etme, fizik, kondisyon ve afet stresi ile baş edebilme konularında teorik ve pratik eğitimler verildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Ağar, Gümüşhane'de toplam 34 UMKE gönüllüsü olduğunu, yılsonuna kadar gerek bölgesel gerekse il bünyesinde yapılacak olan eğitimlerle UMKE personel sayısını arttırmayı hedeflediklerini söyledi.
Daha önce Erzurum Bölge UMKE Koordinatörlüğü yapan ve Gümüşhane'de ki eğitimlere eğitmen olarak katılan şimdiki Gümüşhane Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr.Özgür Çelebi ile birlikte eğitim kampını ziyaret eden Ağar, yapılan eğitimi yerinde inceledi. Yapılan eğitim ve uygulamaların bölge risklerine göre belirlendiğini ifade eden Ağar, katılımcılara başarı dileklerinde bulunarak katkılarından dolayı Gümüşhane Belediyesine teşekkür etti.
Eğitim sonunda eğitmen ve katılımcılara belgelerini İl Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Ağar, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr.Özgür Çelebi, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Alptekin Giresunlu ve Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Ufuk Yazıcı verdi.

 

UMKE AJANSI

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2015, 19:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER