Germencik Belediyesi, 'Kapılarımızı iyiliğe açıyoruz' projesinin ardından 'Kollarımızı iyiliğe açıyoruz' projesini hayata geçirerek, ilçedeki depremzede ailelere destekte bulunmak isteyenleri kardeş aile olmaya davet etti.

Germencik Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından ilçeye gelen aileleri en iyi şekilde ağırlamak, sosyal ve psikolojik açıdan adaptasyonlarını sağlamak ve ekonomik olarak hayatlarını idame ettirmelerine destek olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Belediye bu kapsamda'Kapılarımızı iyiliğe açıyoruz' projesini hayata geçirerek hayırsever vatandaşların tahsis ettiği evleri düzenleyip, depremzedeleri yerleştirmeye devam ediyor.

KARDEŞ AİLE VURGUSU

Germencik Belediyesi, şimdi de 'Kollarımızı iyiliğe açıyoruz' ismiyle yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Projeyle, Germencik’e yerleşen depremzede ailelere maddi ve manevi destekte bulunmak isteyen 'kardeş aile' olup ihtiyaçlarına destek olmak isteyenler, belediyenin 0256 563 09 00 numaralı hattından ya da 0256 563 01 20 WhatsApp hattından bilgi ve başvuru yapabilecekler.

Belediye Başkanı Fuat Öndeş, “Aklımızdan ve yüreğimizden asla silinmeyecek bir acıya yol açan büyük deprem felaketinin ardından yaralarımızı sarmayı sürdürüyoruz. İlçemize yerleşen depremzede ailelerimize maddi ve manevi destekte bulunmak amacıyla kardeş aile çalışması başlattık. Bu çalışmayla hem toplumsal olarak kaynaşmayı sağlayacak hem de maddi, manevi depremzede vatandaşlarımızın bir nebze de olsa yaralarını saracağız.   Kardeş aile projemize katılmak isteyen vatandaşlarımız belediyemize müracaatta bulunabilirler. Birlik ve beraberlik içerisinde bir aile dayanışmasıyla zor günleri atlatacak, birlikte iyileşeceğiz” dedi.