Germencik Belediyesi tarafından sürdürülen üstyapı çalışmaları kapsamında, Mursallı Mahallesi'ne parke taşı döşenmeye devam ediliyor.

Germencik Belediyesi tarafından sürdürülen üstyapı çalışmaları kapsamında, Mursallı Mahallesi'ne parke taşı döşenmeye devam ediliyor.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ekiplerince altyapı çalışmaları tamamlanan mahallede; Germencik Belediyesi ekipleri tarafından kilit parke taşı döşeme işlemleri başlatıldı. Çalışmalar çerçevesinde şimdiye kadar 20 bin metrekare beton kilit parke taşı kullanıldı. Planlama doğrultusunda mahallede yıl sonuna kadar parke taşı döşenmemiş bir alanın kalmayacağı belirtildi.

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, ilçenin tüm mahallelerinde yaşayan yurttaşın mutluluğunda pay sahibi olmak için çalıştıklarını kaydetti. İlçenin daha modern bir görünüme kavuşması için çaba sarf edeceklerini de sözlerine ekleyen Başkan Öndeş, şöyle konuştu:

“İlçemizin her mahallesinin hizmet öncelikleri farklı. Biz bunları tespit ederek hangi mahalleye hangi hizmet gerekiyorsa hızlı bir şekilde çalışmaya başlıyoruz. Planlamalar kapsamında Mursallı Mahallemizde yol yapım çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Mahalle genelinde şimdiye kadar 20 bin metrekare yol çalışması gerçekleştirdik. Yıl sonuna kadar mahallemizdeki yol yapım çalışmalarını tamamlayacağız. Daha modern ve güzel bir ilçe için çalışmaya, üretmeye devam ediyoruz. İlçemize eksiksiz hizmet sunabilmek için birçok mahallede ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Biz Germencik Belediyesi olarak halkımızın yüzünü güldürecek hangi çalışma varsa yapmaya devam edeceğiz.”

Kilitli parke taşı döşeme çalışmasından duydukları memnuniyeti dile getiren Mursallı Mahallesi Muhtarı Ali Demir ise şunları söyledi:

“Mahallemizde altyapı çalışmaları tamamlandı. Daha önce bozuk olan yerlerle birlikte mahallemizin tüm sokakları yenilendi. Eski belediye başkanları dönemlerinde yapılmayan dere yataklarına bile parke taşı döşendi. Yaz mevsiminin tozundan, kışın da çamurundan kurtulacağız. Geçtiğimiz yıl, parke taşı döşenmediği için büyük sıkıntılar yaşadık. Yollar çukurdu, su birikintileri oluyordu. Mahallemiz büyük bir hizmet gördü. Mursallı böyle bir hizmeti tarihinde görmedi. Gerek altyapı gerekse de üstyapı. Emeği geçen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu ve Germencik Belediye Başkanımız Fuat Öndeş’e teşekkür ediyoruz.”