Gemlik Belediyesi, bünyesinde bulunan kreş ve gündüz bakım evindeki eğitim kalitesini artırmak, geliştirmek, eğitim programına ve personel eğitimine katkı sağlamak amacıyla Çağdaş Eğitim Kooperatifiyle protokol imzaladı.

Gemlik Belediyesi, bünyesinde bulunan kreş ve gündüz bakım evindeki eğitim kalitesini artırmak, geliştirmek, eğitim programına ve personel eğitimine katkı sağlamak amacıyla Çağdaş Eğitim Kooperatifiyle protokol imzaladı.

Eğitim iş birliği protokolü, Çağdaş Eğitim Kooperatifi Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Müfit Parlak ve Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan tarafından başkanlık makamında imzalandı.

BAŞKAN SERTASLAN: “KOOPERATİFİMİZE DESTEĞİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Çağdaş Eğitim Kooperatifinin eğitim ve öğretimde Türkiye genelinde önde gelen kooperatiflerden olduğunu, kurulduğu günden bu yana özellikle kırsalda yaşayan ve kötü ekonomik duruma sahip kız çocuklarına verdiği desteğin takdirle karşılandığını hatırlattı. Başkan Sertaslan,“Seçim vaatlerimizden biri olan Uğur Böcekleri kreşimizi göreve gelir gelmez çok kısa bir sürede hizmete açtık. Kreşimizde şu anda 78 çocuğumuz eğitim görüyor. Çağdaş Eğitim Kooperatifimizin eğitime sunduğu katkılar ve tecrübesini bizlere aktarması bizim için mutluluk vericidir. Yaptığımız bu prokotol ile birlikte; Uğur Böcekleri kreşimizin hizmet kalitesinin arttırılması amacıyla ihtiyaç duyulacak desteği, okulumuzun iyileştirilmesi, eğitim öğretim programlarımızın zenginleştirilmesi gibi destekler alacağız. Kooperatifimize desteği için teşekkür ediyorum” dedi.

“BURSA'DA TEK”

Kreşin yaptığı hizmetler açısından ilçe belediyeleri arasında Bursa’da tek olduğunu belirten Başkan Sertaslan, kreşin asıl amacının asgari ücretlere çalışan annelerin iş hayatından kopmaması için destek vermek olduğunu vurguladı. Piyasa fiyatlarının yarısından az bir miktara çok sayıda öğrenciye hizmet verdiklerini de belirtirken, hizmet kalitesini artırmak için her zaman çaba gösterdiklerini de sözlerine ekledi.

Çağdaş Eğitim Kooperatifi Bursa Şube Başkanı Prof. Dr Müfit Parlak ise Gemlik Belediyesi ve Çağdaş Eğitim Koopertifi tarafından imzalanan protokolün iki kurum içinde bilgi ve tecrübe paylaşımı açısından çok önemli olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ve Çağdaş Eğitim Kooperatifi Başkanı Prof. Dr. Müfit Parlak tarafından protokol imzalandı.