Samandağ Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği 3. Samandağ Kitap Günleri 28 Ekim-6 Kasım 2022 tarihleri arasında Hz. Hızır Parkı’nda gerçekleşecek.

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz öncülüğünde bu yıl 3.'üncüsü düzenlenecek Kitap Günleri kapsamında söyleşi, konferans, şiir ve müzik dinletisinin yanı sıra duayen yazarlar, hayranları ile bir araya gelerek eserlerini imzalayacaklar.

Düzenlenmeye başladığı yıldan itibaren büyük ilgi gören Samandağ Kitap Günleri’nin etkinlik programı belli oldu.

Bu kapsamda Leyla Akgül , Aysel Kılıç Karslı, Ahmet Tahsin, Hilal Kahraman, Mahmut Yıldırım, Nihat Gökmen, Haydar Ersöz ve Barış Çelimli,  28 Ekim- 6 Kasım arasında; Cemil Kılıç, 29 Ekim- 30 Ekim'de; Rıza Zelyut ise 5 Kasım- 6 Kasım'da düzenlenecek imza günlerinde okurlarıyla buluşacak.

Farklı konulardaki söyleşilerle ve gerçekleşitilecek dinletilerle renklenecek 3.Samandağ Kitap Günleri, edebiyat ve sanatla dolu 10 günlük etkinlikler dizisine ev sahipliği yapacak.

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, bütün kitapseverleri Kitap Günleri'ne davet ederken; Belediye'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Belediyemiz tarafından geleneksel hale getirilen Samandağ Kitap Günleri 28 Ekim-6 Kasım tarihleri arasında Samandağ Belediyesi Hz. Hızır Parkı’nda gerçekleşecek.

Belediye Başkanımız Av. Refik Eryılmaz’ın öncülüğünde bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan Kitap Günleri’nde birbirinden önemli yazar ve şairler Samandağ halkıyla buluşacak.

28 Ekim – 6 Kasım tarihleri arasında Hz. Hızır Parkı'nda gerçekleştireceğimiz kitap fuarımıza tüm halkımızı bekliyoruz.”