(İZMİR) - Gaziemir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı etkinlikler, kortej ve Yeni Türkü konseriyle kutladı.  Başkan Ünal Işık, “Ulu Önder'imiz Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe, siz Gaziemirlilerle birlikte yürüyeceğime söz veriyorum. Yaşasın ulusal egemenlik” dedi. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Gaziemir'de Belediye’nin düzenlediği 26. Gaziemir Ulusal Çocuk Şenliği etkinlikleriyle kutlandı. Gaziemir’in tüm sokak, cadde ve meydanlarına yayılan 23 Nisan kutlamaları, renkli görüntülere sahne oldu. Şenlik programı kapsamında Abdullah Arda Meydanı’nda düzenlediği etkinliklerde çocuklar, müzikal, dans ve animasyon gösterileriyle eğlenerek bayramlarını kutladı. 

Meydandaki gösterilerin ardından düzenlenen 23 Nisan Korteji’nde, Abdullah Arda Meydanı’nda toplanan Gaziemirliler, Abdülhamit Yavuz Caddesi ve Gazi Atatürk Bulvarı güzergahında bayraklarıyla yürüdü. 

Gaziemir’de bayram coşkusu, kortej yürüyüşünün ardından düzenlenen Yeni Türkü konseriyle devam etti. Festival alanında sahne alan Yeni Türkü, sevilen şarkılarının yer aldığı repertuarıyla hayranlarına muhteşem bir konser yaşattı. Alanı dolduran seyirciler, grubun seslendirdiği “Yağmurun Elleri”, “Eyvallah”, “Fırtına”, “Mamak Türküsü” ve “Aşk Yeniden” gibi şarkılara hep birlikte eşlik etti. 

Konserde sahneye çıkan Başkan Işık, Yeni Türkü grubunun solisti Derya Köroğlu’na çiçek vererek teşekkür etti. Alanı dolduran yurttaşların bayramını kutlayan Işık, şunları söyledi:

Edremit Belediye Başkanı Ertaş, şiddetli yağmurun ardından çalışmaları yerinde takip etti Edremit Belediye Başkanı Ertaş, şiddetli yağmurun ardından çalışmaları yerinde takip etti

“ATATÜRK’ÜN ÜLKESİNDE YAŞAMAKTAN GURUR DUYUYORUM”

“Genzindeki barut kokusu gitmeden, sırtındaki teri kurumadan çocuklara bayram armağan edecek kadar ileri görüşlü bir liderin ülkesinde yaşamaktan ve o milletin bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe, siz Gaziemirlilerle birlikte yürüyeceğime söz veriyorum. Ulusal egemenliğimizi dünyaya haykırdığımız ve çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun.”