Gaziemir Belediyesi Çocuk Meclisi, ilk toplantısını yaptı. Toplantıda meclis üyeleri, başkan ve yardımcılarının seçildi. Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “Geleceğimizin sahibi siz çocuklarımızın, yaşadığınız kentin yönetimine ortak olmalarını istiyoruz” dedi.

Çocukların kentin yönetimine katılarak sorunlarını, ihtiyaçlarını ve önerilerini dile getirebilmeleri amacıyla hayata geçirilen Gaziemir Belediyesi Çocuk Meclisi’nin ilk toplantısı yapıldı. Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın katıldığı ilk toplantıda; meclisin asil ve yedek üyelerinin, meclis başkanı ile yardımcılarının seçimi yapıldı. Oylamada en çok oyu alan Özgü Özgür Meclis Başkanlığı’na, Hakan Çınar ile İrem Su Yiğit Başkan Yardımcılığı’na seçildi.

“FİKİRLERİNİZİ YAŞAMA GEÇİREBİLMENİZ İÇİN GAZİEMİR BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ’Nİ KURDUK”

Meclise katılan çocuklarla sohbet eden Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, çocukların Gaziemir’e ve hayata dair fikirlerini dinledi. Göreve geldiği günden bu yana çocuk meclisini kurmayı hayal ettiğinin altını çizen Arda, “Pandemi nedeniyle biraz geçte olsa çocuk meclisini kurmak beni çok heyecanlandırıyor ve mutlu ediyor. Geleceğimizin sahibi siz çocuklarımızın, yaşadığınız kentin yönetimine ortak olmalarını istiyoruz. Taleplerinizi dile getirmeniz, fikirlerinizi yaşama geçirebilmeniz için Gaziemir Belediyesi Çocuk Meclisi’ni kurduk” dedi.

“YAŞADIĞINIZ KENTİ İLGİLENDİREN MESELELERDE SÖZ SAHİBİ OLMALISINIZ”

Arda, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sizin hayatı nasıl algıladığınızı bizim bilmemiz mümkün değil. O yüzden sizi ve yaşadığınız kenti ilgilendiren meselelerde söz sahibi olmalısınız. Bu mecliste bu görevi üstlenecek; çocukların taleplerini belirleyecek, çalışmalar yapacak. Gaziemir Belediyesi Çocuk Meclisi’nin kurucu üyeleri olarak çok şanslısınız. Bu meclisin üyeleri olarak bugünden itibaren hepinizin sorumluluğu çok fazla. Gaziemir Belediyesi Çocuk Meclisi Başkanı Özgü Özgür, Başkan yardımcıları Hakan Çınar ve İrem Su Yiğit ile meclisimizin asil yedek üyeliklerine seçilen çocuklarımızı kutluyor, başarılar diliyorum. Hep birlikte ilçemizi çocuklar için daha da güzelleştireceğiz.”