Gaziemir Belediyesi, 2022 yılında ekonomik kriz nedeniyle geçim sıkıntısı yaşayan yurttaşlara, sosyal projeleriyle destek olmaya devam etti.

Gaziemir Belediyesi, 2022 yılında ekonomik kriz nedeniyle geçim sıkıntısı yaşayan yurttaşlara, sosyal projeleriyle destek olmaya devam etti.

Belediye’nin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından geçen yıl yürütülen çalışmalar kapsamında muhtaç durumda olduğu belirlenen ailelere yardım eli uzatılırken, çocuklara, engellilere ve kadınlara destek verildi.

806 AİLE SOSYAL MARKET’TEN YARARLANIYOR 

Gaziemir’in dayanışma merkezlerinden olan Sosyal Market’ten destek almak için belediyeye başvuran ve ihtiyaç sahibi olduğu belirlenenlere verilen puan yüklü kartla aileler, gıda, temizlik ürünü ve giysi gereksinimlerini ücretsiz olarak karşılayabiliyor. Sosyal Market’ten şu anda 806 aile yararlanıyor. 

22 ÜNİVERSİTELİYE 88 BİN LİRA EĞİTİM DESTEĞİ 

Belediye, öğrencilerin eğitimlerini sürdürebilmesi için de destek veriyor. Bu çerçevede, ailesi ekonomik zorluk yaşayan 22 üniversite öğrencisine toplam 88 bin lira eğitim desteği verildi, 369 öğrenciye okul çantası ve kırtasiye seti armağan edildi. 

64 AİLEYE EV EŞYASI BAĞIŞI

Sel, yangın gibi doğal afetlerde de yurttaşların yanında olan belediye, ihtiyaç sahibi 64 aileye ev eşyası bağışında bulundu. Asker ailelerine nakdi yardımda da bulunan belediye, vatani görevini yapmaya giden altı kişiye de asker çantası verdi. Belediye engelli ve hasta yurttaşlara destek oldu. Bağışta bulunan Gaziemirlilerin de desteğiyle, 17 kişiye hasta yatağı ve 8 yurttaşa da tekerlekli sandalye yardımı yapıldı. Belediyenin çamaşırhanesinde, 325 aileye 2 bin 674 kez çamaşır yıkama hizmeti verildi. 

SEMTEVLERİ’NDEN 3 BİN 160 KURSİYER YARARLANDI  

Belediyenin 2022’de Semtevleri’nde düzenlediği 24 farklı kurstan 3 bin 160 kursiyer faydalandı. Kadınlar için üç farklı girişimcilik ve mesleki eğitim kursu düzenlendi. Semtevleri’nin kadın kursiyerleri için 10 gezi ve eğitim yapıldı. 2022 yılında çocuklar için ise 39 eğitim, atölye çalışması ve gezi düzenlendi.