(İZMİR) - Gaziemir Belediye Başkanı Ünal Işık, Ata Evi Korosu’nun konserinde “Kızılcıklar Oldu mu” türküsünü seslendirdi. 

Marmaraereğlisi, bayram tatilinde 800 bin tatilciyi ağırlamayı hedefliyor Marmaraereğlisi, bayram tatilinde 800 bin tatilciyi ağırlamayı hedefliyor

Gaziemir Belediyesi’nin 60 yaş üstü bireylere hizmet verdiği Ata Evi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’nin üyelerinden oluşan Ata Evi Korosu, seyirciyle buluştu. Yılmaz Demirtaş’ın yönettiği konserde sahneye çıkmanın heyecanını yaşayan müzik topluluğu, koro ve solo türküler seslendirerek müzikseverlerden beğeni topladı. 

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserde sahneye çıkan Işık, koronun isteği üzerine “Kızılcıklar Oldu mu” isimli türküyü seslendirdi. Işık, başarılı performansıyla seyirciden alkış aldı. 

Sanat Yönetmeni Yılmaz Demirtaş’a anı objesi takdim ederek teşekkür eden ve Ata Evi üyelerini tebrik eden Işık, şunları söyledi:

“Ata Evi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’mizin değerli üyelerini; ülkemizin renklerini, kültürünü yansıtan harika konser için kutluyorum. Çok büyük bir keyifle dinledim. Seslendirdiğiniz türkülerle anılarımız tazelendi. İyi ki varsınız, sizlere hizmet etmek benim için büyük gurur. ‘Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan yürüyor, sizleri kültür ve sanatla daha çok buluşturmak için canla başla çalışıyoruz.”

 

 

 

Kaynak: anka