Fethiye Belediyesi, günlük 100 aileye hizmet verecek olan aşevi için hazırlıkları tamamladı. Fethiye Belediyesi ve Fethiye Likya Kadın Kooperatifi işbirliğinde ‘Fethiye Aşevi’ geçtiğimiz günlerde hizmete açılmış, ana hizmet binasında aşure ikramı yapılmıştı. Aşevi’nde yapılan aşureler bu sefer belediyenin diğer birimlerine, Belediye Başkanı Alim Karaca’nın katılımlarıyla dağıtıldı.

Fethiye Belediyesi, günlük 100 aileye hizmet verecek olan aşevi için hazırlıkları tamamladı. Fethiye Belediyesi ve Fethiye Likya Kadın Kooperatifi iş birliğinde ‘Fethiye Aşevi’ geçtiğimiz günlerde hizmete açılmış, ana hizmet binasında aşure ikramı yapılmıştı. Aşevi’nde yapılan aşureler bu kez belediyenin diğer birimlerine, Belediye Başkanı Alim Karaca’nın katılımlarıyla dağıtıldı.

Çatalarık Sosyal Tesisleri’nin yan kısmında kurulan aşevinde, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yemek servisi sağlanacak. Fethiye Likya Kadın Kooperatifi ve Fethiye Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü’nün organizasyonunda aşure dağıtımları sürüyor. Bu hafta aşure dağıtımı, Fethiye Belediyesi Temizlik Hizmetleri Müdürlüğü’nde gerçekleşti.

Başkan Alim Karaca, tüm personeline kendi elleriyle aşure ikram etti. Karaca, “Fethiye Belediyesi bir aşevi kurdu. Likya Kadın Kalkınma Kooperatifiyle birlikte iş birliği yaparak birçok hibelerin neticesinde Fethiye aşevini açmıştık. Şimdi aşevinde kaynayan bütün aşlarımızı, yemeğimizi Fethiye'de yaşayan vatandaşlarımızla özellikle ihtiyaçlı vatandaşlarımızla paylaşıyoruz. Muharrem ayı içerisindeyiz. Sizler de biliyorsunuz. bugünlerde aşure etkinliği çok fazla” dedi.

Karaca konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Bu süreç içerisinde bütün kötülükleri bir kenara bırakıp iyiliklerin ön plana çıktığı, paylaşma ayındayız. Bizler de bugün itibariyle aşevimizde kaynatmış olduğumuz pişirmiş olduğumuz aşurelerimizi bugün bütün belediye personeliyle birlikte paylaşıyoruz. Akabinde de halkımızla birlikte dağıtımlarını gerçekleştiriyoruz. Sadece tabii ki aşure değil, önümüzdeki süreçte de bölgemize gelecek olan bölgemizdeki eğitim amaçlı gelen öğrencilerimiz için de aşhanemizde kaynayacak birçok aşımızı onlarla birlikte paylaşacağız. Sizler de biliyorsunuz daha önce açmış olduğumuz birçok halk evlerinde askıda çorba, askıda döner, askıda ayran gibi birçok etkinliklerimiz olmuştu. Bölgemizdeki öğrencilerimize oradan yararlanması, ücretsiz bir şekilde yararlanmalarını sağlamıştık. Yine belediye olarak birçok beş yüze yakın öğrencimize burs veriyoruz.

“Belediyem kart ile hem esnafımızın hem vatandaşımızın yanındayız” 

Her konuda bütçemiz dahilinde ihtiyaç sahibi insanlara yardımcı olmaya devam ediyoruz. Yine geçenlerde bir Fethiye'de ilki gerçekleştirdik. Belediyem kartı sizlerin huzurunuzda protokolünü imzalamıştık. O protokolde de yine bölgemizdeki esnafa destek olabilme, aynı zamanda ihtiyaç sahibi insanlara destek olabilmek adına belediyem kartını çıkardık. Sadece Fethiye'mizdeki esnaflarımızda geçerli olabilecek bir kart. Kartları da ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz ki, gıda paketlerinde bazen onların istemediği onların ihtiyaçlarını karşılayamayan ürünler olabiliyor. Onlar da gönül rahatlığıyla gitsinler, talep ettikleri, kendi aileleri için ve kendileri için ihtiyaç olan ne varsa o karttan karşılayabilsinler.

“Yeni plajlar ve halkevleri hizmete açılacak”

Halkın girebileceği plajlar yoktu. Üçüncü plajımızı sizlerin huzurunuzda hizmete açtık. Dördüncüyü de Koca Çalış’ta şu an itibariyle Çevre Şehircilik Bakanlığı'nda ihaleye girmiştik. Şu an itibariyle orayı bitirme aşamasındayız ki, dördüncü halk plajımızı halkımızın hizmetine sunuyoruz.

“Düğün ve Nikah Salonu projemiz var”

Yine düğün salonu ve nikah salonu projemiz var. Onu da bu bir ay, bir buçuk ay içerisinde proje çizildi, ruhsatları alındı. İhaleye çıkacağız. Yine orada da ekonomi, sosyoekonomik yapısı zayıf olan yeni evlenecek gençlerimize çok uygun hizmetine sunacağız.”