Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Vakantiebeurs 2023 turizm fuarı için gittiği Hollanda’da bir dizi ziyarette bulundu.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Vakantiebeurs 2023 turizm fuarı için gittiği Hollanda’da bir dizi ziyarette bulundu.

Hollanda ziyaretlerinde Karaca’ya, Hollanda’da yaşayan Türkler Birliği İOT Başkanı Zeki Baran, Amsterdam Belediye Başkan Yardımcısı Gürbüz Yabaş ve FETOB ikinci başkanı Ercan Torunoğulları da eşlik etti.

Sabah erken saatlerde Hollanda’da çiçek borsasını ziyaret eden Karaca, “Fethiye Belediyesi olarak Fethiye’mizde çiçek üretim merkezi kurarak, Hollanda Çiçek Borsası’nda alım garantili bir sözleşme ile şehrimize ciddi anlamda gelir sağlamak istiyoruz” dedi.

Başkan Karaca ve beraberindeki heyet, Türkiye Cumhuriyeti Hollanda Büyükelçisi Şaban Dişli ve Rijswijk Belediye Başkanı ve aynı zamanda Hollanda’daki tek Türk Kadın Belediye Başkanı ve eski milletvekili Huri Şahin’i de ziyaret etti. Hem Büyükelçi Şaban Dişli'ye hem de Rijswijk Belediye Başkanı Huri Şahin'e hediyeler takdim eden Karaca, “Fethiye’miz Türkiye’nin adeta bir reklam yüzüdür. Biz de Vakantiebeurs 2023 turizm fuarı için, Fethiye’mizi uluslararası platformlarda daha da iyi tanıtmak adına Hollanda’ya geldik. Hem Büyükelçimiz Şaban Dişli hem de Rijswijk Belediye Başkanımız Huri Şahin’e misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Karaca, beraberindeki heyet ile Vakantiebeurs 2023 Turizm Fuarı’nda tur operatörleri ile görüşecek. Başkan Karaca, Hollandalı ve Türk iş adamları ile aynı zamanda tur operatörleriyle akşam yemeğinde bir araya gelecek. Karaca bu yemekte, ‘Fethiye’ ile ilgili bir sunum gerçekleştirecek.