Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB), Avustralya Ankara Büyükelçiliği’nin açtığı 2023 Doğrudan Yardım Programı'ndan (DAP- Direct Aid Program) destek almaya hak kazandığı ‘Küçük Adımlar Otizm Sınıfı’ projesini öğrenci velilerine tanıttı.

‘Küçük Adımlar Otizm Sınıfı’na ilişkin Çocuk Hakları Birimi’nde öğrenci velilerine yönelik tanıtım toplantısı düzenlendi. EBB Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın, birim sorumluları ve proje paydaşlarından temsilcilerin de yer aldığı toplantıda, velilere tanıtım yapılarak proje süreci ile ilgili bilgi verildi ve görüşleri alındı.

ÜCRETSİZ GRUP EĞİTİM HİZMETİ VERİLECEK

Eskişehir’de otizm tanısı konan çocuklara proje kapsamında ve sonrasında ücretsiz grup eğitim hizmeti verilmesi hedefleniyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eksi 25 Derneği, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi ortaklığında yapılacak çalışmalarda, otizm spektrum bozukluğu tanısı olan çocukların, sosyal etkileşim, iletişim becerileri ve rutinler konusunda yaşadıkları zorlukları büyük oranda aşmaları amaçlanıyor.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DE DESTEK OLUNACAK

8 ay sürmesi planlanan proje ile otizmli çocuklara ve ailelerine sağlanacak faydanın yanı sıra üniversite öğrencilerine ‘gölge öğretmenlik’ yapmaları karşılığında ücret ödenerek destek olunacak.

Kaynak: anka