Eskişehir UMKE Gökçekaya Tatbikatı

Eskişehir UMKE Gökçekaya Tatbikatı

 Eskişehir ili eğitim tatbikatı 13-14-15 Şubat 2015 tarihinde Gökçekaya Baraj mevkiinde gerçekleştirildi.
Tatbikata Eskişehir UMKE 36 personeli ile katıldı. Ayrıca  tatbikata Koza-MAKUT 8 kişi ve DAK ( Dorlion Arama&Kurtarma) 10 kişi ile eşlik etti.
Tatbikatta 13 Şubat günü, yerleşim sonrası UMKE ekiplerine "çadır kurulumu" , "sırt çantası tanıtım ve kullanımı", "telsiz tanıtım ve  kullanımı", "UMKE araçları ve donanımı", "UMKE tim yapılanması" ile ilgili eğitim verildi. Ayrıca Koza_MAKUT ekibine hasta taşıma teknikleri uygulamalı olarak anlatıldı.
Gece DAK ekibinden Ömer CANAYAKIN tarafından tüm ekiplere "arazide yön bulma ve harita eğitimi" verildi.
14 Şubat günü tüm ekiplere, Koza-MAKUT ekibinden İş Güvenliği Uzmanı Koray KESKİN tarafından KBRN'de " Kimyasala Müdahale", "Sıcak-Soğuk Alan Tespiti", "Sıcak Bölgeden Yaralının Uzaklaştırılması", "Dekontaminasyon Çadırı Kullanımı" ve "Ekipman Tanıtımı" eğitimi verildi.
 Tatbikat süresince "Arazide Vaka Araması" , "Enkaz işaretleme", "Enkazda Yaralı Arama Ve Kurtarma " ile ilgili vaka senaryoları hazırlanarak tüm ekiplerin tam katılımı sağlandı.
2 gece üst üste "enkaz ve arama kurtarma çalışmaları", ekiplerin koordinasyonlu çalışması çerçevesinde gerçekleştirildi.
                                                             ESKİŞEHİR UMKE

UMKE AJANSI

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2015, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER