Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde görkemli bir konser verdi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde görkemli bir konser verdi.

Senfoni Orkestrası’nı otuzdan fazla ülkede sahne almış başarılı şef Işın Metin yönetirken, birçok yarışmadan birincilik ödülü ile dönen piyano sanatçısı Cem Babacan solistliği yaptı.

Rus besteci S.Rachmaninov’un Paganini’nin Bir Teması Üzerine Rapsodi op.43 ve yakın dönem önemli İngiliz bestecilerinden E.Elgar’ın Enigma Çeşitlemeleri’nin icra edildiği konser, dinleyicilerden büyük beğeni topladı. Dakikalarca süren alkışların ardından konser son buldu.

Gelecek programda, Senfoni Orkestrası, Saygun Filarmoni ve Eskişehir Polifonik Korosu iş birliğiyle Uğur Mumcu’yu Anma Konseri verecek. Orkestra Şefi Rengim Gökmen, Koro Şefleri Çiğdem Aytepe ve Özlem Dinç’in olduğu konserde, solistler Selva Erdener (soprano), Görkem Ezgi Yıldırım (soprano), Tuğba Mankal (soprano), Emre Akkuş (tenor) ve Emre Yavuz (piyano) olacak. Murat Atak’ın rejisörlüğünü üstlendiği gecede Bilge Büyükerşen ve Zafer Ergül anlatım yapacak. Libretto yazarı ise Şirin Aktemur. Değerli bestecimiz T. Erdener’in bestesi, Uğur Mumcu Kantatı’nın dördüncü kez seslendirilecek olmasının yanı sıra S. Rachmaninov’un Piyano Konçertosu No.3 icra edilecek. Konser 27 Ocak 2023, 20.00’de Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.