(İSTANBUL) - Kurban satış alanında hayvan satıcılarıyla ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Özer, “Bizim idealimiz, Esenyurt halkını mutlu ve memnun etmek. Bundan sonra da kurbanlarımız böyle güvenli ortamlarda ve altyapısı, üstyapısı tarafımızca yapılmış tesislerde satılacak” dedi.

Bakan Özer, hem hayvan satıcılarının hem de vatandaşların güvenilir bir ortamda alışveriş yapabilmesi için hazırlanan kurban satış alanında incelemelerde bulundu. Özer’in, satıcı ve vatandaş arasındaki kurban pazarlığına eşlik etmesi ise renkli anlara sahne oldu.

Satış alanında konuşan Özer, şunları söyledi:

“Bu bayramda hem Esenyurt’un pırıl pırıl olması hem de Esenyurtlunun burada kurbanlıklarını güven ve huzur içinde alması için bu tesisi kurduk. Bu alanın hem altyapısını hem de üstyapısını gerçekleştirdik. Bizim idealimiz, Esenyurt halkını mutlu ve memnun etmek. Bayram da bunlardan bir tanesi. Bugün burayı teftiş ettik, hem hayvan sahipleri hem de halkımız çok memnun. Bu bizi de memnun ve mutlu etti. Çalışmalarımız devam ediyor. Bundan sonra da kurbanlarımız hep böyle güvenli ortamlarda ve altyapısı, üstyapısı tarafımızca yapılmış tesislerde satılacak. Bu vesileyle, ülkemizin dört bir yanından hayvanlarını buraya getiren hayvan sahiplerine hoş geldiniz, burada kurbanlarını alacak ve kesecek olanlara da Allah kurbanlarını kabul etsin diyorum. Ülkemizin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Merkezefendi Belediye Başkanı Doğan: "Tüm hemşehrilerimizi lavanta bahçemize bekliyoruz" Merkezefendi Belediye Başkanı Doğan: "Tüm hemşehrilerimizi lavanta bahçemize bekliyoruz"Kaynak: anka