Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Yalova Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda; "Bu zihniyet 18 yıl hapse mahkum olmuş bir teröristi Meclis'e taşımak için hukukun altından tünel kazmakla kalmıyor, şimdi işi daha da ileri götürüp mahalli seçim işbirliği kisvesi altında cezaevlerindeki terör örgütü mensuplarını salmanın hesabını yapıyorlar" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yalova Kapalı Salonu'nda yapılan partisinin Yalova Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı. Erdoğan burada şöyle konuştu:

"MUSTAFA KARDEŞİMİZİ EN YÜKSEK OY ORANIYLA SANDIKTAN ÇIKARTMADAN DURMAK, DİNLENMEK YOK"

"Yalova'da yeniden aday gösterdiğimiz mevcut belediye başkanımız Mustafa Tutuk'a başarılar diliyorum. İnşallah ana kademesiyle, kadın ve gençlik kollarıyla, mahalle ve köy temsilcileriyle, sandık görevlileriyle 31 Mart'a kadar gece gündüz çalışmaya var mıyız? Var mıyız? Maşallah, Allah nazardan saklasın. Mustafa kardeşimizi en yüksek oy oranıyla sandıktan çıkartmadan hiçbirimize durmak, dinlenmek yok.

Yalova 1999 depreminde en çok yara alan şehirlerimizden biridir. Bizzat şahit olduğumuz büyük yıkımın ardından adeta küllerinden yeniden doğarak bir yenilenme yaşadı. İl olmasıyla birlikte hızla toparlanan Yalova ülkemizin en gözde, en cazip şehirleri arasındaki yerini almaya başladı.

Amacımız hükümet ve belediye el ele vererek Yalova'yı Türkiye Yüzyılı'na hazırlamaktır. İnşallah 31 Mart akşamı Türkiye Yüzyılı belediyeciliğine girişin sevincini Yalovalı kardeşlerimizle birlikte yaşayacağız. Ak Parti belediyelerde elde ettiği başarıyla milletimizin gönlünde taht kurarak iktidara yürümüş bir partidir. Bunun için mahalli idareler seçimi bizim için ayrı bir öneme sahiptir. Ülkemizin çehresini, modernleşme gelişme kalınma istikametinde değiştirmede hükümet ve belediyelerin birlikte çalışması çarpan etkisi yapmaktadır. İşte bu hakikatin bir gereği olarak 31 Mart'ta muhalefet partilerine mensup başkanlar elinde adeta ızdırap çeken şehirlerimizi gerçek belediyecilikle tanıştırmayı biz hedefliyoruz.

"18 YIL HAPSE MAHKUM OLMUŞ BİR TERÖRİSTİ MECLİS'E TAŞIMAK İÇİN HUKUKUN ALTINDAN TÜNEL KAZMAKLA KALMIYOR, CEZAEVLERİNDEKİ TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUPLARINI SALMANIN HESABINI YAPIYORLAR"

CHP gibi istismar siyaseti yapanların sonu, DEM gibi bölücü emeller peşinde koşan partilerin elinde oyuncak olmaktır. Bu zihniyet 18 yıl hapse mahkum olmuş bir teröristi Meclis'e taşımak için hukukun altından tünel kazmakla kalmıyor, şimdi işi daha da ileri götürüp mahalli seçim işbirliği kisvesi altında cezaevlerindeki terör örgütü mensuplarını salmanın hesabını yapıyorlar. 3-5 oy daha fazla oy alacağız, 2-3 belediyede oylarımızı arttıracağız diye hoyratça, çiğnenmedik hiçbir ilke, işportaya çıkarılmadık hiçbir değer bırakmadılar. Gazi Mustafa Kemal'in partisini götürdüler siyasi kariyerleri uğruna bölücü örgütün DEM'ine rehin verdiler. 'Gel bakalım Muharrem' dediler, FETÖ taktikleri ile tasfiye ettiler. Bay Kemal'i günah keçisi ilan edip yalnızlığa iterek CHP'nin başına Özgür efendiyi getirenlerin ilk işi bu parti ile bölücü örgütün güdümündeki partiyi demlemek oldu. Dikkat ederseniz yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor. Ülkenin ve milletin aleyhine her işte CHP ve DEM birlikte hareket ediyor.

ÖZGÜR ÖZEL: TÜM ESERLERİNDE YOKSULLARIN ÇARESİZLİĞİNİ VE MÜCADELESİNİ ANLATAN DEV BİR KALEMİ, YAŞAR KEMAL'İ ÖLÜMÜNÜN 9'UNCU YILINDA SAYGIYLA ANIYORUM ÖZGÜR ÖZEL: TÜM ESERLERİNDE YOKSULLARIN ÇARESİZLİĞİNİ VE MÜCADELESİNİ ANLATAN DEV BİR KALEMİ, YAŞAR KEMAL'İ ÖLÜMÜNÜN 9'UNCU YILINDA SAYGIYLA ANIYORUM

"İSRAİL-FİLİSTİN ARASINDA, İSRAİL'İN YANINDA YER ALANLAR BUNLAR"

Teröre karşı en etkili silahımız olan SİHA'lardan rahatsız olanlar bunlar. Bölücü emellere set çeken, sınır ötesi harekâtlarımızdan rahatsız olanlar bunlar Türkiye'nin nüfuz alanının genişlemesinden rahatsız olanlar bunlar. Tam 30 yıllık işgalin ardından Karabağ'ın özgürlüğüne kavuşmasından rahatsız olanlar bunlar. Filistin'de hakkı ve adaleti savunmamızdan rahatsız olanlar bunlar. İsrail-Filistin arasında ne yazık ki değerli kardeşlerim, İsrail'in yanında yer alanlar bunlar. Ülkemizin mazlum ve mağdurlara el uzatmasından rahatsız olanlar yine bunlar. Hırsızlıkları, yolsuzlukları, belediyelerde kurdukları soygun düzenleri ortaya çıkınca gazetecilere saldıran, kadınlarımıza dil uzatan, hakaret eden, küfreden edepsizler yine bunlar.

"ANAN YAŞINDAKİ BİR KADINA BU ŞEKİLDE SALDIRMANIN İZAHI OLMAZ"

Büyükçekmece'de İstanbul'da başörtülü bir yaşlı teyzeye saldırıyor ve boğazından adeta gırtlaklıyor. Utan, utan. Utan. Hani kadına şiddet yoktu? Anan yaşındaki bir kadına bu şekilde saldırmanın izahı olmaz. Ey CHP, sizin gidecek yeriniz yok. 31 Mart'ta son oyununuzu oynuyorsunuz. Onun için Yalova inşallah 31 Mart'a kadar durmadan, usanmadan, sandıkları patlatarak tüm belediyeleriyle, beldeleriyle birlikte burada bir destan yazacak.

Yıllarca Gazi Mustafa Kemal ve Cumhuriyet istismarı yaparak milleti kandıran piyasa Atatürkçülerinin gerçek yüzleri bu kirli işbirliği ile inkârı mümkün olmayacak şekilde ortaya çıkmıştır."

Erdoğan ardından Yalova ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Erdoğan'ın açıkladığı adaylar şöyle:

Altınova: Regaip Ahmet Özyiğit

Armutlu: Cengiz Aslan

Çınarcık: Numan Soyer

Çiftlikköy: Recep Hacı

Termal: Hüseyin Sinan Acar

Kaynak: anka