GENÇAĞA KARAFAZLI

Emek Partisi Ordu Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, millet bahçesi yapılacağı gerekçesiyle Altınordu’daki 19 Eylül Stadyumu’nun yıkılarak atıl halde bekletilmesine tepki gösterdi. Kaya, "19 Eylül Stadyumu'nun yerine yapılmak istenen millet bahçesinin bitiş tarihi 16 Mart 2024’tü. Bugün açılış olur diye bekliyorduk ancak çalışma durmuş, alan göl haline gelmiş. Millet bahçesi gerekçesiyle Altınordu’daki 19 Eylül Stadyumu’nun yıkılması sonrası atıl biçimde bekletilmesinin nedeninin açıklanmasını istiyoruz." dedi.

Emek Partisi Ordu Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya yaptığı açıklamada, 19 Eylül Stadyumu'nun yıkılarak, atıl halde bekletildiğini belirtti. Yıkılan stadyumun yerine yapılacak millet bahçesi ve otoparkın tamamlanma tarihinin 16 Mart 2024 olduğunu ifade eden Kaya, şunları söyledi:

"Bugün açılış olur diye bekliyorduk ancak çalışma durmuş, alan göl haline gelmiş. Millet bahçesi gerekçesiyle Altınordu’daki 19 Eylül Stadyumu’nun yıkılması sonrası atıl biçimde bekletilmesinin nedeninin açıklanmasını istiyoruz. Halkla tartışılmayan projelerde eksiklerin, yanlışların olduğuna sürekli tanık oluyoruz. Millet bahçesi yapacağız diye yıkılan 19 Eylül Stadyumu’nda da aynı yanlışı gördük. Ordu’nun acil gereksinimi olan otopark sorununu dikkate almadan yapılan projeye gösterilen tepkiler sonrası yaklaşık 470 araçlık otopark yerine 2 bin araçlık otopark yapılacağı açıklanmıştı. Ancak söylemenin yeterli olmadığına yeniden tanığı olduk. Çalışmalar durdu, ne zaman başlayacağı da belli değil."

“BELEDİYE ÇARŞAMBA PAZARINI DA YIKTI”

19 Eylül Stadyumu’ndan önce aynı plansız yıkımın Çarşamba Pazarı’nda da yapıldığını kaydeden Yusuf Kaya, "Ordu Büyükşehir Belediyesi burayla ilgili 'Millet Düzü' diye bir proje duyurdu. Çarşamba Pazarı yıkıldı, esnaf ve köylü mağdur edildi. Şimdi de oraya iki katlı otopark yapılacağını söylüyor. Hangisine inanacağız? Ne yazık ki millet bahçesi projesi de aynı biçimde sonuçlandı. Ordu Büyükşehir Belediyesi bu sorumluluktan kurtulamaz. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Kasım 2023 Belediye Meclis Toplantısı’nın 3. Oturumu’nda millet bahçesi projesinde otoparkın iki kat ve bin 900 araçlık kapalı, 100 araçlık açık olmak üzere toplam 2 bin araçlık otopark yapılacağını açıklamıştı. Proje, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılsa da Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'i de yakından ilgilendiriyor ve sorumlu yapıyor.  Bakanlığın ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in plansız programsız çalışmasından Ordu halkı zarar görüyor." ifadelerini kullandı. 

“ORDU’NUN YAŞANABİLİR BİR ŞEHİR OLMASI İÇİN AK PARTİ ADAYI HİLMİ GÜLER SEÇİLEMEMELİ”

Ordu’da atıl ve görüntü kirliliği yaratan alanda çalışmanın ne zaman başlayacağını soran Yusuf Kaya, " Ordu’nun yaşanabilir bir şehir olması için AK Parti Adayı Hilmi Güler seçilememeli. Şehri yaşanmaz yapan Hilmi Güler hangi yüzle yeniden seçilmek için oy isteyebiliyor?” şeklinde konuştu.

Kaynak: anka