Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB), yarıyıl tatilinde çocuklara yönelik bir dizi etkinlik düzenleyecek.  

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB), yarıyıl tatilinde çocuklara yönelik bir dizi etkinlik düzenleyecek.  

Yarıyıl tatil dönemi olan 23 Ocak-3 Şubat arasında Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi, Masal Şatosu, Bilim Deney Merkezi, Sabancı Uzay Evi ve Hayvanat Bahçesi’nde gerçekleşecek atölyeler ile dolu dolu bir etkinlik takvimi çocukları bekliyor.

Masal Şatosu, 5-11 yaş grubundaki çocuklar için, okulların yarıyıl tatilinde olduğu 24 Ocak – 3 Şubat 2023 tarihleri arasında eğlendirirken öğreten, birbirinden farklı etkinliklerle dolu bir program hazırladı. Her gün farklı bir etkinliğin düzenleneceği atölyelerde yaratıcı okumadan, yaratıcı dramaya, STEM’den tasarıma zengin içerikli ve kazanım odaklı bir tatil süreci çocukları bekliyor.

‘Gelecek Eskişehir’den geçecek’ sloganıyla 2012 yılında EBB tarafından Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı’nda hizmet vermeye başlayan Bilim Deney Merkezi çocuklara bilimi sevdirmek adına yaptığı çalışmalarına devam ediyor. Çocukların yarıyıl tatillerini en verimli şekilde geçirmesi, eğlenirken öğrenmenin keyfini yaşaması için Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi de birbirinden renkli atölyeler hazırladı. 8-12 yaş çocukların katılabileceği Kirigami, Depremden Stem ile Korunalım, Aşı Termosu, Görevimiz Robot, Algoritmadan Çıktık Yola, İskelet Sistemimiz Nasıl Çalışır  atölyeleri ile tatil ile bilim bir araya gelecek. 

220’tan fazla tür ve 800 canlıya ev sahipliği yapan Eskişehir Hayvanat Bahçesi, yarıyıl tatilinde çocuklarla iki önemli etkinliğe imza atacak. Bu kapsamda 8-12 yaş grubu için Kış Okulu Atölyeleri, 24 Ocak ve 27 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Diğer bir etkinlik ise 3 Şubat’ta çocuk kitapları yazarı Meltem Ulu katılımıyla Hayvanat Bahçesi Sualtı Dünyası’nda yapılacak. 

Çocuk Hakları Birimi de 23 Ocak ile 3 Şubat 2023 tarihleri arasındaki yarıyıl tatiline özel birbirinden farklı 25 atölye hazırladı. Tatil süresince hem eğlenceli, hem de öğretici atölyelerle 4-16 yaş grubundaki tüm çocukları bir araya getirecek olan Çocuk Hakları Birimi, İklim Okulu, Akut ile Doğada Yaşam, Çocuklarla İş Sağlığı ve Güvenliği, Gökkuşağı Resim Atölyesi, Hayalimdeki Oyuncak, Satranç, Drama, Masal, Kukla gibi birçok atölyeyi çocuklarla buluşturacak. 14-16 yaş grubu çocuklar için Tiyatro Atölyesi’ne başlayacaklarını belirten Çocuk Hakları Birimi yetkilileri, kayıtların yoğun olduğunu ve kontenjanların kısa sürede dolduğunu da hatırlattı.