DÜZCE'DE UMKE EĞİTİMİ

Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) personelini branşlaşma konusunda yetiştirmek üzere teorik ve uygulamalı olarak 4x4 Arazi ve Paletli Araç Kullanımı, Donanımı ve Vinçleme Teknikleri Eğitimi düzenlendi.

DÜZCE'DE UMKE EĞİTİMİ

Düzce UMKE ekibine  Arazi ve Paletli Araç Kullanımı, Donanımı ve Vinçleme Teknikleri Eğitimi verildi    Afetler açısından yüksek risk taşıyan Düzce’de afetlere yönelik hazırlıklı olma bilincini canlı tutmak, sağlık hizmetleri açısından kurum ve kuruluşlar arasındaki il içi koordinasyon etkinliklerini ve kapasitelerini değerlendirmek, Acil ve olağan dışı durumlarda Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerimizin mevcut imkan ve kabiliyetleri ile afetlere yönelik hazırlıklarını değerlendirmek, amacıyla düzenlenen Eğitime 2 UMKE Aracı  ve 1 Paletli Ambulans ile birlikte 1 Yardımcı Doçent Doktor, 5 Paramedik, 5 ATT, 3 Sağlık Memuru, 2 Hemşire ve 6 Şoför olmak üzere toplam 22 UMKE personeli katıldı.

Teorik kısmı İl Ambulans Servisi Başhekimliğinde bulunan Eğitim Merkezinde   Çamur etabı ise Çilimli Jandarma arkasındaki Ofroadd alanında düzenlendi. Çamurda 4*4 Araç kullanımı vinç teknikleri ve Güvenli kurtarma teknikleri eğitimi uygulamalı olarak verildi. 2. Gün ise Güzeldere Şelalesi üst kısmında bulunan Konaj Mevkiinde Yayla yolu üzerinde 40 cm kar üzerinde Karda Güvenli araç kullanımı Paletli araç kullanımı donanımı ve yol koşullarına göre teknik araç kullanım konularında uygulamalı eğitim verildi.

Düzce’de ilk kez düzenlenen eğitimi başarı ile tamamlayan UMKE personellerine Katılım Belgeleri İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İbrahim Özcan,  Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Muhammed Melik Çandar  ve İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Numan Çabuk tarafından tatbikat alanında düzenlenen törenle  verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER