DÜZCE'DE AFET TATBİKATI

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde acil durum ve olası afetlere hazırlık amacı ile Hastane Afet Planına (HAP) uygun yangın tatbikatı gerçekleştirildi. UMKE, AFAD ve itfaiyenin de katıldığı tatbikatta yangın söndürme, kurtarma ve tedavi çalışmaları yapıldı.

 Düzce'de, 112 Acil Servis, itfaiye ile UMKE ve AFAD ekipleri, yangın söndürme ve hasta kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi.

Atatürk Devlet Hastanesi'ndeki tatbikata katılan ekipler, senaryo gereği hastanenin bir bölümünde çıkan yangını söndürdü.

Daha sonra çatı katında mahsur kalan hastayı kurtarıp, başka bir hastaneye nakleden ekiplerin çalışmaları gerçeği aratmadı.

Yaklaşık 75 personelin katıldığı tatbikatı çevredeki vatandaşlar da ilgiyle izledi.

Acil Servis uzmanı ve operasyon şefi Murat Soyuduru, gazetecilere yaptığı açıklamada, acil durum ve afetlere hazırlık amacıyla tatbikat düzenlediklerini söyledi.

Operasyon kapsamında yangın söndürme ve hasta kurtarma işlemlerinin yapıldığını anlatan Soyuduru, şöyle konuştu:

"Kemoterapi servisinde çıkan yangından kurtarılan hasta, Düzce Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Dumandan etkilenen hasta ise başka bir hastaneye kaldırıldı, diğer hastalar da hastanemizde tedavi altına alındı. Bir kişi de itfaiyenin yardımı ile çatıdan tahliye edildi. Tatbikat çalışmaları gerçeği aratmadı. Hastanede çıkabilecek gerçek yangınlara ve diğer afetlere de daha hazırlıklı olmak için tatbikatımızı başarıyla tamamladık."

Soyuduru ayrıca tatbikata katılan tüm personele de teşekkür etti.

AA

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2017, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER