Meksika'da 7,1 şiddetinde deprem

Meksika'da 7,1 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi.

Meksika'da 7,1 şiddetinde deprem

ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), merkez üssü Puebla eyaletine bağlı Rabosso kentinin 5 kilometre kuzeydoğusundaki depremin, 51 kilometre derinlikte kaydedildiğini açıkladı.

Ulusal Sivil Koruma Şeif Luis Felipe Puente, Twitter'dan yaptığı paylaşımda kendilerine henüz hasar bilgisi ulaşmadığını belirtti.

Başkent Meksiko'da da hissedilen deprem, halk arasında korkuya neden oldu. Halk panik içerisinde evlerini terk ederek sokağa döküldü.

Şiddetli depremde çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bildirildi.

Bölgede çok sayıda binanın hasar gördüğü belirtiliyor.

Ülkede 8 Eylül'de yaşanan 8,1 büyüklüğündeki depremde de 96 kişi yaşamını yitirmişti.

Meksika'da 19 Eylül 1985'de meydana gelen 8,1 şiddetindeki deprem en az 5 bin kişinin ölümüne yol açmıştı. 

Meksika'da 7.1 büyüklüğündeki depremin boyutları ortaya çıkmaya devam ediyor. Depremde en az 248 kişinin hayatını kaybettiği bildirilirken depremzedeler yaşadıkları anları videoya çekip sosyal medyada paylaştı. 

Paylaşılan videolar depremin boyutlarını gözlerönüne seriyor. Depremin zarar verdiği binalara bakmak için sokakta çekim yapan bir kişi sallanan bir binayı çekmeye başlıyor. Bina herkesin gözü önünde çöküyor.

Meksika'da tam 32 yıl önce 19 Eylül 1985'te meydana gelen 8.1 büyüklüğündeki depremde en az 5 bin kişi ölmüştü. Puebla Valisi Tony Gali de Twitter'daki paylaşımında, Cholula kentinde bazı kiliselerin çan kulelerinin yıkıldığını, bazı binaların da hasar gördüğünü belirtti. 
Ülkede 8 Eylül'de yaşanan 8,1 büyüklüğündeki depremde 96 kişi yaşamını yitirmişti

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2017, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER