banner247

İran - Irak sınırında 6.4 büyüklüğünde deprem.. Ölü sayısı artıyor..

İran-Irak sınırında Richter ölçeğine göre 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Türkiye'nin bazı bölgelerinden de hissedilen depremin herhangi bir yıkıma yolaçıp açmadığı konusunda henüz bölgeden haber alınamıyor.

İran - Irak sınırında 6.4 büyüklüğünde deprem.. Ölü sayısı artıyor..

İran'ın Irak sınırına yakın Serpol Zehab Kermanşah bölgeleri arasında bugün saat 19.37'de Richter ölçeğine göre 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Yerin 96 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, İran ve Irak'ın yanısıra Kuveyt ile Türkiye'nin de bazı bölgelerinden hissedildi.

Son dakika... İran - Irak sınırında 6.4 büyüklüğünde deprem

Hakkari'nin İran ve Irak'a sınır olan Şemdinli ilçesinin yınısıra Yüksekova, Çukurca ve Derecik ilçelerinde sarsıntı ile birlikte endişelenen vatandaşlar, sokaklara çıktı.

İran'ın batısındaki Kermanşah eyaletinde dün akşam 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Türkiye'den de hissedilirken İranlı yetkililer, merkez üssü Irak sınırındaki Serpol Zehab kırsalı olan depremde ilk belirlemelere göre 15'i ağır 413 kişinin yaralandığını, kurtarma çalışmalarının sürdüğünü açıkladı. Depremin hissedildiği IKBY'nin Süleymaniye vilayetinde ise panik nedeniyle yüksekten atlayan bir kişi öldü, 45 kişi de yaralandı. Geçtiğimiz yıl kasım ayında aynı bölgede meydana gelen depremde yüzlerce kişi hayatını kaybetmişti.

İran'da 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde 413 kişinin yaralandığı, bunlardan 15'inin durumunun ağır olduğunu açıklandı. Bu arada yetkililer, yaralanmaların vatandaşların paniğe kapılması ve yüksekten atlaması sonucu gerçekleştiğini ifade etti. Hakkari'nin İran ve Irak'a sınır olan Şemdinli ilçesinin yanı sıra Yüksekova, Çukurca ve Derecik ilçelerinde sarsıntı ile birlikte endişelenen vatandaşlar, sokaklara çıktı.

İran'ın Irak sınırına yakın Serpol Zehab Kermanşah bölgeleri arasında bugün saat 19.37'de Richter ölçeğine göre 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

TÜRKİYE'DEN DE HİSSEDİLDİ

Yerin 96 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, İran ve Irak'ın yanı sıra Kuveyt ile Türkiye'nin de bazı bölgelerinden hissedildi. Hakkari'nin İran ve Irak'a sınır olan Şemdinli ilçesinin yanı sıra Yüksekova, Çukurca ve Derecik ilçelerinde sarsıntı ile birlikte endişelenen vatandaşlar, sokaklara çıktı.

413 KİŞİ YARALANDI

İran devlet televizyonu, depremde 413 kişinin yaralandığını, bunlardan 15'inin durumunun ağır olduğunu açıkladı.

Tahran Üniversitesi Jeofizik Enstitüsü Sismoloji Merkezinden yapılan açıklamada ise 6,4 büyüklüğündeki depremin ardından Kermanşah'ın Kasrı Şirin ilçesinde 5,2 büyüklüğünde bir artçı sarsıntının meydana geldiği belirtildi.

2 ARTÇI DEPREM MEYDANA GELDİ

Açıklamada, Kasrı Şirin ve Serpol Zehab'da 4,4 ve 4,1 büyüklüğünde 2 artçı sarsıntının daha meydana geldiği, toplamda deprem sonrası 3 artçı sarsıntının yaşandığı kaydedildi.

Bu arada yetkililer, yaralanmaların vatandaşların paniğe kapılması ve yüksekten atlaması sonucu gerçekleştiğini ifade etti.

Öte yandan Kirmanşah'taki okullar ve üniversitelerin deprem nedeniyle yarın tatil edildiği bildirildi.

İRAN'DAKİ DEPREM IRAK'TA CAN ALDI

Süleymaniye İnsani İşler Ofisi Sorumlusu Bestun Jaleyi, yaptığı açıklamada, depremin Süleymaniye kentinin Kelar ilçesinde hissedilmesinin ardından 2 kişinin öldüğünü, 50 kişinin yaralandığını ifade etti.

Panik sonucu rahatsızlanan veya yüksekten atlayarak yaralananların çoğunun kadınlardan oluştuğunu belirten Jaleyi, yaralıların bir kısmının taburcu edildiği bilgisini paylaştı.

Geçen yılın kasım ayında aynı bölgede şiddetli deprem meydana gelmiş, olayda yüzlerce insan hayatını kaybetmişti.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 18:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER