Gazze’de ölü sayısı artıyor

İsrail’in düzenlediği saldırılarda 420 kişi hayatını kaybetti.

Gazze’de bulunan TRT Haber muhabiri Mehmet Akif Ersoy, gelişmeleri aktarmaya devam ediyor. İsrail ordusunun General Golani'nin ağır şekilde yaralandığını doğruladığını söyleyen Ersoy, İsrail'in kayıplar arttıkça katliamı hızlandırdığını söyledi. 

İSRAİL HAVADAN VE KARADAN VURUYOR  

İsrail’in havadan ve karadan bombaladığı Gazze'nin doğusundaki Şucaiyye Mahallesi’nde 60’dan fazla sivil hayatını kaybetti. 400’ün üzerinde yaralı var. Tünelleri vuracağını söyleyen İsrail’in saldırılarından halk büyük zarar gördü.  

Bu rakamlarla beraber katliamın başladığı günden bu yana Gazze’de 420 kişi hayatını kaybetti, yaralı sayısı ise 3 bini aştı.  

20 İSRAİL ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ  

Direniş gruplarından yapılan açıklamaya göre, 20 İsrail askeri öldürüldü. Hamas yöneticilerinden Mahmut Zahhar ise “BM, Şucaiyye’deki katliam için soruşturma komisyonu oluşturmalı” dedi.   

DOKTORLARIN GEÇİŞİNE İZNİ YOK  

Öte yandan Mısır, Refah Sınır Kapısı’ndan Gazze'ye girmek isteyen yabancı doktor heyetine geçiş izni vermedi. Mısır Dışişleri Bakanlığı da, Hamas'ın ateşkes koşullarını reddetti ve Hamas'ı ortalığı karıştırmakla suçladı.  

GAZETECİLERİ HEDEF ALDI  

Daha önce katliamların duyulmaması için gazetecileri tehdit eden İsrail, üzerinde “PRESS” (basın) yazılı çelik yeleği olan gazeteci Halid Hamd’i hedef aldı. TRT Haber muhabiri Ersoy, öldürülen gazetecinin fotoğrafını Twitter hesabından paylaştı. 

İsrail, 7 Temmuz'da "Koruyucu Hat" adıyla, yıllardır abluka altında tutuğu Gazze'ye başlattığı saldırıların ardından, Perşembe akşamı da kara operasyonu başlamıştı. 


Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2014, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER