Ekvador'da 7.7 büyüklüğünde deprem!

Reuters'ın haberine göre, Güney Amerika Ekvador Ambato'da 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.

Ekvador'da 7.7 büyüklüğünde deprem!

Güney Amerika ülkelerinden Ekvador'da 7,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), merkez üssü, Morona-Santiago bölgesine bağlı Palora kasabasının 115 kilometre güneydoğusu olan 7,5 büyüklüğündeki depremin yerin 132,4 kilometre altında kaydedildiğini açıkladı.

Depremin ardından tsunami uyarısı yapılmadı. Depremde can ve mal kaybı olup olmadığına ilişkin henüz bir bilgi paylaşılmadı.

dep

"MEGA DEPREM BEKLİYORUM" İDDİASINDA BULUNMUŞTU

Ekvador'daki deprem, geçen gün 'mega deprem olacak' iddiasıyla gündeme gelen, Frank Hoogerbeets'i akıllara getirdi. Kendisini sismik uzman, deprem tahmincisi olarak tanımlayan Frank Hoogerbeets 8 büyüklüğünde mega bir deprem olacağını iddia etmişti.

Tüm dünya medyasında geniş yer bulan haberlere göre 17 ve 21 Şubat tarihlerinin kritik günler olacağını iddia eden Hoogerbeets, 7, 8 ya da daha büyük bir depremin meydana gelebileceğine dikkat çekmişti.

Hoogerbeets, şubat ayında gezegen hizalanması yaşanacağını ve bunun etkilerinin Dünya için korkunç olacağını söylemişti. Hoogerbeets yaptığı açıklamalarda 13 Şubat'ta aynı düzlemde konumlanacak olan Mars, Uranüs ve Neptün'ün hareketleri Dünya'yı sarsacaktı.

Hoogerbeets özellikle şubat ayının son iki haftasına dikkat çekmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER