Afrin'de terör örgütünün yeraltı hastanesi bulundu

Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin merkezindeki bir hastanede yaralı teröristlerin tedavilerinin yapıldığı, erişimin 50 metrelik tünelden sağlandığı özel bölümü ortaya çıkardı.

Afrin'de terör örgütünün yeraltı hastanesi bulundu

Afrin'in teröristlerden temizlenmesinin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), halkın evlerine güvenli dönüşünü sağlayabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda arama-tarama çalışmalarına devam eden Mehmetçik, teröristlerin bölgede kullandıkları binaları tek tek ortaya çıkarıyor.

Vahşice katledilen 110 ÖSO askerinin gömüldüğü yer bulundu

Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3740'a yükseldi

Tel Rıfatlılar Afrin'in ardından kendi topraklarının da kurtarılmasını istiyor

TSK güçleri, Afrin'in kuzeybatısındaki bir hastanede yaptıkları aramada, Zeytin Dalı Harekatı sırasında vurulan teröristlerin tedavi edildikleri bölümü buldu.

Hastanenin sığınağında oluşturulan özel bölümde, yaralı teröristlerin güvenlik güçlerince tespit edilmeden tedavilerinin yapılmasının amaçlandığı belirlendi.

Sığınağa dışarıdan erişimi sağlayan yaklaşık 50 metrelik tünelin de bulunduğu incelemeler sırasında, söz konusu bölümde hem ilk müdahalenin yapıldığı hem de tedavi süreçlerinin devam ettirildiği saptandı.

Teröristlerin kaçarken bıraktığı mühimmatlar bir depoda ortaya çıkarıldı

YPG/PKK'nın çocukları zorla eğittiği kamp imha edildi

Afrin'deki merkez hapishaneye ait görüntüler yayınlandı

ABD menşeli ilk yardım malzemeleri

Röntgen cihazının da yer aldığı bölümde, ABD menşeli ilk yardım malzemeleri de bulundu. Kullanılan serumlar ve terör örgütüne ait kanlı üniformalar, harekat sırasında çok sayıda teröristin burada tedavi gördüğünü ortaya koydu.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2018, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER