İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla yarın yapılacak olan Bostancı – Dudullu Metro hattının açılış törenine tüm İstanbulluları davet etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla yarın yapılacak olan Bostancı – Dudullu Metro hattının açılış törenine tüm İstanbulluları davet etti.

İBB'nin başlattığı "150 Günde 150 Proje" kampanyası, yarın açılışı yapılacak olan Bostancı – Dudullu Metro hattının açılışıyla sona erecek. Anadolu yakasında 4 ilçeyi birbirine bağlayan, 14,3 km uzunluğunda, 13 istasyondan oluşan metro hattının açılış törenine CHP Lideri Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu da katılacak.

Sakarya aromatik bitkide 'üs' oluyor Sakarya aromatik bitkide 'üs' oluyor

Bostancı’dan Dudullu Parsellere ulaşımı 21 dakikaya indirecek olan metro açılışı için İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Twitter hesabından bir video paylaşımı yaptı. Törene tüm İstanbulluların davetli olduğunu belirten İmamoğlu şöyle konuştu:

"TÜM İSTANBULLULAR DAVETLİ: İstanbulluların evinden saygıyla selamlıyorum. Bir davetim var ve bu davetim de bütün İstanbullu hemşerilerime. İstanbul'da Büyükşehir Belediyesi'ndeki çalışan arkadaşlarımı da davet ediyorum. Çünkü; yarın saat 11.00’de de önemli bir yatırımı bitiriyoruz ve 150 Günde 150 Proje kampanyamızın da şimdilik finalini yapıyoruz.

12 MİLYAR LİRANIN ÜZERİNDE BİR YATIRIMI İSTANBULLULARLA BULUŞTURMUŞ OLUYORUZ: Dudullu - Bostancı hattının açılışını yapıyoruz. Bostancı'da yapıyoruz. Dudullu - Bostancı hattımız Anadolu Yakası'nda çok önemli bir hat alacak. 14,5 kilometre uzunluğunda 13 istasyonu olan Dudullu'yu Bostancı'ya bağlayan ve Dudullu'dan Bostancı'ya yaklaşık 21 dakikanın biraz üzerinde bir zaman diliminde ulaşabileceğiniz, saatte 45 bin kişi tek yön taşıma kapasitesine sahip bir mega proje aslında. Çünkü bu yatırım, 600 milyon euroyu buldu araçlarıyla birlikte. Bugün baktığınızda tek başına bu yatırımla 12 milyar liranın üzerinde bugünkü güncel maliyetiyle bir yatırımı İstanbullularla buluşturmuş oluyoruz.

SON 3 ÖNEMLİ AÇILIŞLA 16 MİLYARLIK YATIRIMI İSTANBULLULARLA BULUŞTURMUŞ OLACAĞIZ: Aslında son 5 gün içinde, 6 gün içerisinde yaptığımız açılışlarla, yani Yıldız'ı Mecidiyeköy'e bağladık ve aynı zamanda biz Baltalimanı Arıtma'yı açtık. Hepsini üst üste koyduğumuzda yaklaşık 16 milyarlık bir yatırım İstanbullularla son üç önemli açılışta buluşturmuş ve 150 günde 150 projeyi tamamlamış olacağız. Bu hattımız çok önemli. Deniz ile buluşturacak Dudullu’yu ve bu aynı zamanda Ümraniye için önemli bir bağlantı, aynı zamanda Ataşehir için de çok önemli istasyonlarıyla önemli bir bağlantı. Ve tabii ki Maltepe ve Kadıköy'ün sınırlarında olan duraklarıyla da çok çok önemli bir metromuz olacak. İstanbullumuza hayırlı olsun sizleri yarın saat on bir de Bostancı'da, Dudullu Bostancı hattımızın açılışında yanımızda görmek istiyoruz. Hepinize sağlıklı günler."