Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Güreş takımı, bu yıl 661’incisi yapılacak Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri'ne hazırlanıyor.

EFELER BELEDİYE BAŞKANI ATAY, MARMARİS YANGINIYLA MÜCADELEDE GÖREV ALAN BELEDİYE PERSONELİNİ AĞIRLADI EFELER BELEDİYE BAŞKANI ATAY, MARMARİS YANGINIYLA MÜCADELEDE GÖREV ALAN BELEDİYE PERSONELİNİ AĞIRLADI

Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Güreş takımı, bu yıl 661’incisi yapılacak Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri'ne hazırlanıyor.

Çeşitli boylarda 30 pehlivanla müsabakalara katılacak Döşemealtı Belediyesi takımı, antrenör Mustafa Kara ve başpehlivan Ali Altun nezaretinde çalışmalarını sürdürüyor.

GÜREŞ AĞASINDAN TAM DESTEK

Döşemealtı Belediyesi ata sporu yağlı güreşlere de desteğini sürdürüyor. Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Güreş Takımı, Kırkpınar öncesi çalışmalara hız verdi. Kırkpınar Güreşlerinde minik, teşvik, toz koparan, deste, küçük orta ve başpehlivan boylarında mücadele edecek olan Döşemealtı Belediyesi’nin pehlivanları, haftanın 6 günü antrenman yapıyor. Elmalı Güreş Ağası Mehmet Gök de sporcuları yalnız bırakmayarak antrenmanlarını izleyip destek oluyor.

“BİZLERİ GURURLANDIRIYORLAR”

Güreş Ağası Gök, “Ben Döşemealtılıyım ve ilçemin gençlerinin başarıları beni gururlandırıyor. Bende bir güreş sevdalısı güreş ağası olarak her zaman onların yanındayım. Döşemealtı Belediye Başkanımız Turgay Genç ve ekibine ata sporuna desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Bu yıl yapılacak olan 661’inci Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerinde başta Döşemealtı Belediyemizin takımı olmak üzere tüm sporculara başarılar dilerim” diye konuştu.

BAŞARIDAN BAŞARIYA 

Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ve Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, sporcuların başarılarından memnuniyetini dile getirerek, “Sporun tüm branşlarına destek olmaya çalışıyoruz. Kulübümüz bünyesinde bir çok takımımız çeşitli branşlarda başarıdan başarıya koşuyor. Pehlivanlarımız da onlardan biri. Birçok farklı boyda bugüne kadar aralarında Kırkpınar Başpehlivanlığı dahil yüzlerce dereceyle pehlivanlarımız ilçemizi gururlandırdı. Bu sene de Başpehlivanımız Ali Altun ile birlikte alt oylarda 30 pehlivanımızla Kırkpınar güreşlerinde olacağız” dedi.