İki ay önce denizde kaybolan adam sağ bulundu

ABD'de iki ay önce teknesiyle balığa çıktıktan sonra kaybolan bir kişi, ters dönmüş teknesi üzerinde, çiğ balık yiyip, yamur suyu içerek sağ kalmış halde bulunarak kurtarıldı.

İki ay önce denizde kaybolan adam sağ bulundu
 ABD'de Kuzey Carolina sahilinden 320 kilometre açıkta ters dönmüş teknesi üzerinde farkedilerek bir Alman tankeri tarafından kurtarılan 37 yaşındaki adam, iki ay boyunca çiğ balık yiyip, yağmur suyu içerek hayatta kalmış.

37 yaşındaki Louis Jordan isimli denizci, Kuzey Carolina sahilinin 320 kilometre açığında oradan geçmekte olan bir Alman tankeri tarafından farkedildi.

Jordan teknesi ile balık tutmak için denize açıldığında tarih 27 Ocak'tı. Ailesi Jordan için kayıp ihbarını Ocak ayı sonunda yapmış. 10 metre boyundaki teknesi ters dönen Jordan, bulunduğunda tekne gövdesinin üzerindeydi.

Kurtarıldıktan sonra babasıyla Alman tankerinden telefonla konuşan denizci, konuşmanın ses kaydından babasından eve dönemediği için özür dilerken duyuluyor.

Babası ise denizciye "Seni kaybettiğimi düşündüm" dedi. ABD sahil güvenliği bir helikopterle Jordan'ı tankerden alarak hastaneye götürdü.

Teknenin neden ters döndüğü henüz bilinmiyor ancak ABD medyası teknenin direğinin ikiye bölünmüş olduğunu söyledi. Daha önce bu kadar uzun süre sonunda hayatta kalan kişi bilinmiyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2015, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER