(ANKARA)- DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Hakkari Belediyesi’ne kayyım atanmasına tepki göstererek İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya “Bugün MHP’nin ergenekon kayığına binerek gideceğiniz yer Soylu gibi tarihe ‘suçişleri bakanı’ olarak geçmenizi sağlayacaktır. Bir karar veriniz. Ya ‘suçişleri bakanı’ olarak algılanacaksınız ya da işinizi hukuka göre yapacaksınız” diye seslendi.

TBMM'de partisinin grup toplantısında konuşan DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Hakkari Belediyesi’ne kayyım atanmasına tepki gösterdi. Kayyım kararının AKP'nin Kızılcahamam kampında alındığını ileri süren Bakırhan şöyle konuştu:

"İçişleri Bakanı’nı da buradan uyarıyorum, bugün MHP’nin ergenekon kayığına binerek gideceğiniz yer Soylu gibi tarihe ‘suçişleri bakanı’ olarak geçmenizi sağlayacaktır. Bir karar veriniz. Ya ‘suçişleri bakanı’ olarak algılanacaksınız Soylu gibi ya da işinizi hukuka göre yapacaksınız. Biz biliyoruz ki kayyım kararı Kızılcahamam’da alındı. Kızılcahamam’da üç günlük kampı toplarken ne demişti AKP Genel Merkezi? Yeni anayasayı tartışacaklarmış, normalleşmeyi tartışacaklarmış, üç gün toplandılar tartıştılar çıka çıka kayyım çıktı, kayyım darbesi çıktı. Halkın iradesine gasp çıktı. Bunların değişim dediği normalleşme dediği işte bu kadardır."

Sürecek

CHP'den YRP'ye bayram ziyareti... Aydal : "Gün gelir taban tabana zıt şeyleri savunan partiler devlet problemi için yan yana gelebilir" CHP'den YRP'ye bayram ziyareti... Aydal : "Gün gelir taban tabana zıt şeyleri savunan partiler devlet problemi için yan yana gelebilir"

 

Kaynak: anka