Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında Cumhuriyetin 99. yılını kutlamanın heyecanı içinde olduğunu belirten Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Cumhuriyetin öz değerlerine sahip çıkmaya devam edeceklerini ifade etti.

“İNANIYORUM CUMHURİYETİMİZ DAHA NİCE YENİ YILLAR, YÜZYILLAR GÖRECEK”

Güzel mesajında şunları söyledi:

“Cumhuriyet, özgürlüğün ve uygarlığın temelidir. Halkımızın en güzel miladı, ülkemizin çağdaşlığa dönen yüzüdür. Tam 99 yıldır Cumhuriyetin aydınlık yüzüne dönük yaşıyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerine sahip çıkıyoruz. Şimdi Cumhuriyetimizin 100. yılına 1 kala büyük heyecan ve mutluluk içerisindeyim. İnanıyorum Cumhuriyetimiz daha nice yeni yıllar, yüzyıllar görecek. Biliyorum ki Cumhuriyet ilerici, aydınlanmacı, uygar nesillerin ellerinde yükselecek ve ilelebet payidar kalacaktır.

“BİZİM EN BÜYÜK GÖREVİMİZ CUMHURİYETİMİZİ KORUMAK VE ONUN DEĞERLERİNİ SONSUZA KADAR YAŞATMAKTIR”

Bizim en büyük görevimiz Cumhuriyetimizi korumak ve onun değerlerini sonsuza kadar yaşatmaktır. Bu kutlu kazanımı yaşayacak ve yaşatacağız. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; silah arkadaşları ve canlarını vatan uğrunda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı yürekten kutluyorum.”