Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 84. yılında Ataşehir’de sevgi, minnet ve özlemle anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 84. yılında Ataşehir’de sevgi, minnet ve özlemle anıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen anma töreni, Ataşehir Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Ataşehir Belediye Başkanlığı’nın Atatürk Anıtı’na çelenk koyma sunumuyla başladı.

Çelenk sunumunun ardından Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla saygı duruşunda bulunuldu, ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla birlikte tüm yurtta olduğu gibi Ataşehir’de de bayraklar yarıya indirildi.

Bu sırada cadde ve sokaklarda yürüyen yurttaşlar da saygı duruşuna katıldı. Seyir halinde olanlar ise araçlarından inerek Atatürk’e olan sevgi, saygı ve bağlılıklarını gösterdi. Törenin ardından Ataşehirliler Atatürk Anıtı’na çiçek bıraktı.

Törene, Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Garnizon Komutanı Vekili İkmal Albay Veysel Baştuğ, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Çakar, Ataşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Kudret Aslan, Belediye Başkan Yardımcıları, siyasi partilerin Ataşehir İlçe Başkanları ve üyeleri, belediye birim müdürleri, gaziler, sivil toplum kuruluşu üyeleri, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, yaptığı konuşmada, “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümsüzlüğe uğurlandığı günün 84. yıl dönümündeyiz.  O’nu hayatımızın her günü şükranla anıyor, saygıdeğer hatırasını yâd ediyoruz. Atamızın fikirleri, Cumhuriyetimizi tam bağımsız ve demokrasi ilkelerinden ödün vermeden geleceğe taşımak için en kıymetli yol göstericimiz olmaya her daim devam edecek. Bu düşüncelerle, vefatının yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile ülkemiz için şehit olan kahramanlarımızı bir kez daha sevgi, saygı ve minnetle anıyorum” dedi.