KARAMOLLAOĞLU: “CAYDIRICI CEZALAR YALNIZCA ŞİDDETİ ENGELLEYEBİLİR. ŞİDDETİ ORTAYA ÇIKARAN FAKTÖRLER ÇÖZÜLMEDEN ŞİDDET SORUNUNA ÇÖZÜM BULMAK DA MÜMKÜN DEĞİLDİR”” KARAMOLLAOĞLU: “CAYDIRICI CEZALAR YALNIZCA ŞİDDETİ ENGELLEYEBİLİR. ŞİDDETİ ORTAYA ÇIKARAN FAKTÖRLER ÇÖZÜLMEDEN ŞİDDET SORUNUNA ÇÖZÜM BULMAK DA MÜMKÜN DEĞİLDİR””

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tütün ürünü kullanımının zararları konusunda toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla ilan edilen "31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü"nde, alanında başarılı gençlerle bir araya gelecek ve tütün ürünleriyle mücadeleye ilişkin mesajlarını paylaşacak.ANKARA (İGFA) - Dünya Sağlık Örgütünce ilan edilen "31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü"nde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, spor, sağlık, sanat, akademi, sivil toplum, eğitim ve gençlik çalışmaları alanında başarılı gençlerin katılımıyla etkinlik düzenlenecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tütün ürünleriyle mücadeleye ilişkin mesajlarını paylaşacağı etkinlikte, gençler de gözlemlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aktaracak.

İletişim Başkanlığı'ndan aktarılan habere göre sigara karşıtlığını sık sık dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, tütün ürünlerinin zararları konusunda uyarılarda bulunurken, bu yöndeki yasal düzenlemelere de öncülük ediyor.

Hatırlanacağı gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uzun süredir, katıldığı toplantılar ile gezilerde sigara kullananlardan bu alışkanlığı bırakacaklarına dair sözleri karşılığında aldığı paketleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde sergilenmişti.