CHP İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Erdem Kara, seçim çalışmalarını tamamladıklarını belirterek “Bugünden sonra İstanbul Gençlik Kolları olarak ilk defa oy kullanacak yeni seçmen ziyaretlerimize başlıyoruz. İstanbul genelinde yaklaşık 185 bin arkadaşımız ilk defa yerel seçimlerde oy kullanacak. Bizler de İstanbul’un muhafızları olarak arkadaşlarımıza, ilçe belediye başkan adaylarımıza ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na destek istemek için sokaklarda olacağız” dedi.

İstanbul'da ses bombası eylemine 7 gözaltı İstanbul'da ses bombası eylemine 7 gözaltı

CHP İstanbul Gençlik Kolları’nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, 39 ilçe başkanları ve İstanbul İl Yönetim Kurulu ile seçim hazırlıklarının tamamlandığını duyurdu. Gençlik Kolu Başkanı Erdem Kara, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Çok uzun bir zamandır belediye başkan adaylarımızla ilçelerde mücadele ediyoruz. Saha çalışmaları yapıyoruz. Bulvar çalışmalarımızı yapıyoruz. Bugünden sonra İstanbul Gençlik Kolları olarak ilk defa oy kullanacak yeni seçmen ziyaretlerimize başlıyoruz. İstanbul genelinde yaklaşık 185 bin arkadaşımız ilk defa yerel seçimlerde oy kullanacak. Bizler de İstanbul’un muhafızları olarak arkadaşlarımıza, ilçe belediye başkan adaylarımıza ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na destek istemek için sokaklarda olacağız. Bizler hazırız. Eğer sizler de hazırsanız her an kapınızı çalabiliriz. İstanbul’un her sokağında, her caddesinde olacağız. Hepinizi sevgi ve saygılarımızla selamlıyoruz. Daha aydınlık yarınlar için, özgür bir Türkiye için, en önemlisi de gençlik için tam yol ileri diyoruz.”